Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

05/02/2021

Junior Financial Analyst

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΑΘΗΝΑ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η lmw αναζητά εκ μέρους Χρηματοοικονομικής Εταιρείας με έδρα στο Μαρούσι, ένα Junior Financial Analyst για άμεση συνεργασία.

Αρμοδιότητες:
  • Αξιολόγηση και ανάλυση οικονομικών στοιχείων
  • Παρακολούθηση, έλεγχος και αξιολόγηση μέσω ημερήσιων αναφορών της αποτελεσματικότητας του δικτύου Εξωτερικών Συνεργατών βάσει προκαθορισμένων δεικτών
  • Παραγωγή στοιχείων οικονομικής ανάλυσης που αφορούν το capacity – productivity των εξωτερικών συνεργατών (Δικηγορικών Εταιρειών), σχετικά με τα ανατεθειμένα χαρτοφυλάκια ρύθμισης οφειλών
  • Σύνταξη αναφορών σχετικά με τις υφιστάμενες διαδικασίες
  • Υλοποίηση παρουσιάσεων βάσει των εκάστοτε αναγκών της Διεύθυνσης

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο Οικονομικής / Χρηματοοικονομικής κατεύθυνσης
  • 1+ χρόνια εμπειρία σε αντίστοιχη θέση οικονομικής ανάλυσης
  • Άριστη χρήση Excel - Pivot tables - VLOOKUP
  • Άριστη γνώση Αγγλικών

Δεξιότητες:

  • Εξαιρετικές επικοινωνιακές δεξιότητες και γραπτή επικοινωνία
  • Οργανωτικές δεξιότητες, μεθοδικότητα, συνέπεια
  • Ομαδικό πνεύμα εργασίας με έμφαση στη λεπτομέρεια

Παροχές

Η εταιρεία προσφέρει ικανοποιητικό πακέτο αποδοχών και δυνατότητες εξέλιξης σε ένα δυναμικό περιβάλλον εργασίας.