Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

27/10/2016

Υπεύθυνος Πωλήσεων Λογισμικού (Κωδ. θέσης: S-722/66863)

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Η Adecco HR είναι η μεγαλύτερη εταιρία παροχής υπηρεσιών ανθρώπινου δυναμικού παγκοσμίως και πιστοποιημένη στην Ελλάδα, σύμφωνα με το διεθνές πρότυπο ISO 9001:2008, στους τομείς εύρεσης και επιλογής προσωπικού και προσωρινής απασχόλησης. H Adecco, για λογαριασμό πελάτη της, εταιρία που δραστηριοποιείται στο χώρο της τεχνολογίας και της πληροφορικής, αναζητά ένα (1) άτομο για τη στελέχωση της παρακάτω θέσης:

Περιγραφή Θέσης

·         Ανάλυση αναγκών και παρουσίαση λύσεων πληροφορικής σε νέους και υφιστάμενους πελάτες σε συνεργασία με το Τεχνικό Τμήμα

·         Διαπραγμάτευση και συμφωνία των όρων συνεργασίας

·         Δημιουργία αναφορών εμπορικής δραστηριότητας

·         Εξυπηρέτηση πελατών και υποστήριξη μετά την πώληση

Απαραίτητα Προσόντα

Προφίλ Υποψηφίου

·      Απόφοιτοι ΤΕΙ/ΑΕΙ Πληροφορικής, Διοίκησης Επιχειρήσεων, Marketing

·      Απαραίτητη προϋπηρεσία δύο (2) ετών σε πωλήσεις λύσεων Πληροφορικής

·      Πολύ καλή γνώση της αγγλικής γλώσσας

·      Πολύ καλή γνώση χειρισμού εφαρμογών MS Office suite (Word, PowerPoint, Excel)

·      Ανεπτυγμένη ικανότητα επικοινωνίας και διαπραγμάτευσης

·      Πελατοκεντρική αντίληψη

·      Ανεπτυγμένες οργανωτικές δεξιότητες, συνέπεια, επαγγελματισμός

·      Προσανατολισμός στην επίτευξη στόχων

Παροχές

Παροχές Εταιρίας

·      Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών

·      Εταιρικό αυτοκίνητο και κινητό τηλέφωνο

·      Εξαιρετικό περιβάλλον εργασίας