Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

23/06/2021

Πωλητής / Πωλήτρια B2B

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

H Zisimatos Management για λογαριασμό της αναπτυσσόμενης ΧLARGE - Εταιρεία Ψηφιακών Εκτυπώσεων η οποία διαθέτει πελατολόγιο από όλους τους κλάδους δραστηριότητας (διαφημιστικές, ασφαλιστικές, φαρμακευτικές, βιομηχανικές, εμπορικές, καταστημάτων λιανικής και υπηρεσιών) αναζητά ΠΩΛΗΤΗ ή ΠΩΛΗΤΡΙΑ B2B για την στελέχωση του τμήματος πωλήσεων.

Η εταιρία έχει έδρα στην Μεταμόρφωση και η θέση αναφέρεται στον Διευθυντή Πωλήσεων.

Αρμοδιότητες / ρόλος θέσης

  • Σχεδιασμός / προγραμματισμός επικοινωνιών και επισκέψεων
  • Προετοιμασία προτάσεων, προσφορών και follow-up
  • Ανάπτυξη νέων πελατών και αποτελεσματική διαχείριση επιχειρηματικών σχέσεων
  • Εντοπισμός ευκαιριών της αγοράς

Απαραίτητα Προσόντα

  • Ελάχιστη προϋπηρεσία 1-2 έτη ως πωλητής
  • Πτυχίο ΑΕΙ / ΑΤΕΙ θα εκτιμηθεί
  • Ανεπτυγμένη πελατοκεντρική αντίληψη
  • Διαπραγματευτικές και επικοινωνιακές ικανότητες.
  • Ικανότητα αναγνώρισης προτεραιοτήτων και ανάληψης πρωτοβουλιών.

Παροχές

  • Ενδοεπιχειρησιακή εκπαίδευση και επαγγελματική ανάπτυξη.
  • Ανταγωνιστικό και δυναμικό περιβάλλον που παρέχει ευρεία γνώση και εμπειρία
  • Σταθερές αποδοχές και bonus επίτευξης στόχων
  • Αυτοκίνητο