Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

17/5/2022

CHEF

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη ΣΑΝΤΟΡΙΝΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

H MASTER PLUS hr, για λογαριασμό πελάτη της, ξενοδοχειακής μονάδας στην Σαντορίνη, αναζητά ένα ( 1) άτομο για τη θέση:
CHEF

Περιγραφή θέσης
• Προγραμματισμός και καθοδήγηση της προετοιμασίας του φαγητού και των δραστηριοτήτων μαγειρικής
• Τροποποίηση μενού ή δημιουργία νέων μενού που πληρούν τα πρότυπα ποιότητας
• Υπολογισμός απαιτήσεων γευμάτων, όπως και δαπανών για τρόφιμα και προσωπικό
• Επίβλεψη των δραστηριοτήτων του προσωπικού της κουζίνας
• Διευθέτηση αγορών και επισκευών εξοπλισμού
• Πρόσληψη και διαχείριση προσωπικού κουζίνας
• Αποκατάσταση προβλημάτων ή παραπόνων που ανακύπτουν
• Τελική επιμέλεια της εμφάνισης των πιάτων
• Εκτέλεση διοικητικών καθηκόντων
• Συμμόρφωση με τους διατροφικούς κανονισμούς, τους κανόνες υγιεινής και τα πρότυπα ασφαλείας.

Στείλτε το βιογραφικό σας στο cv@masterplushr.gr αναφέροντας στο θέμα του email τη θέση που αφορά.

Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνήσουμε με τους υποψηφίους που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση για να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη.

Όλες οι αιτήσεις θεωρούνται απόλυτα εμπιστευτικές.

Απαραίτητα Προσόντα

Προφίλ υποψηφίου
• Πτυχίο Μαγειρικής Σχολής
• Προϋπηρεσία τουλάχιστον τρία (3) έτος σε αντίστοιχη θέση
• Απαραίτητη η γνώση αγγλικών
• Δυνατότητα εργασίας σε βάρδιες
• Ικανότητα ανάθεσης πολλαπλών εργασιών
• Επικοινωνιακές και ηγετικές δεξιότητες
• Συνεχής ενημέρωση για τις τάσεις και τις βέλτιστες πρακτικές στη μαγειρική
• Επαγγελματική συμπεριφορά, ευχάριστη και ευγενική διάθεση.

Παροχές

Παροχές εταιρίας
• Διαμονή
• Διατροφή
• Ικανοποιητικός μισθός
• Ασφάλιση
• Οργανωμένο περιβάλλον εργασίας.