Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

4/2/2023

Ηλεκτρολόγος ή Μηχανολόγος Μηχανικός

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΓΛΥΦΑΔΑ ΑΤΤΙΚΗΣ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η εταιρία μελετά, αδειοδοτεί και κατασκευάζει φωτοβολταϊκά και αιολικά πάρκα κυρίως σε στέγες με τη μορφή net – metering.

Επίσης συμβουλεύει και υποστηρίζει την αδειοδότηση και την κατασκευή μεγάλων αιολικών πάρκων. Συνεπώς έρχεται σε επαφή με πελάτες, προμηθευτές, συνεργάτες κλπ. και κρατά αναλυτικό αρχείο για τη συνεργασία με όλα τα συμβαλλόμενα μέρη. Παράλληλα κάνει την αντικειμενική της εργασία που είναι η εξυπηρέτηση των πελατών της, με την παροχή είτε των υπηρεσιών της σε μελέτη είτε των υπηρεσιών της σε εργολαβίες έργων ανανεώσιμων πηγών ενέργειας.

Αρμοδιότητες:
  • Σχεδιασμός συστημάτων ανανεώσιμων πηγών ενέργειας για net - metering και με τη χρήση AutoCad
  • Επικοινωνία με πελάτες & προμηθευτές
  • Υποβολή φακέλων για όρους σύνδεσης & επιδοτήσεις
  • Οργανωτικές ικανότητες πελατολογίου
  • Σύνταξη προσφορών

Απαραίτητα Προσόντα

  • Γνώσεις ηλεκτρολόγου ή μηχανολόγου μηχανικού, καλή αντίληψη σε ηλεκτρολογικές & μηχανολογικές έννοιες και εγκαταστάσεις.
  • Καλή χρήση του Αutocad.
  • Κοινωνικές δεξιότητες, ευκολία στην επικοινωνία με κόσμο – πελάτες και στην επικοινωνία από το τηλέφωνο με πελάτες, προμηθευτές κλπ. Γενικότερη ικανότητα στην εξυπηρέτηση πελατών, ευγένεια, κατανόηση αναγκών.
  • Καλή χρήση της Αγγλικής γλώσσας.
  • Θέληση για μάθηση, απόκτηση εργασιακής εμπειρίας & εξέλιξης, εντιμότητα.
  • Η προϋπηρεσία δεν είναι απαραίτητη.

Παροχές

  • 8ωρη πλήρης εργασία με ικανοποιητική αμοιβή
  • Εργασία και από το σπίτι.
  • Το ωράριο προβλέπεται να είναι 9πμ – 5μμ.