Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

04/03/2021

Accessories Sales Representative

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Η ALUMIL, ένας από τους μεγαλύτερους και πιο προηγμένους τεχνολογικά βιομηχανικούς ομίλους στον τομέα της έρευνας, ανάπτυξης και παραγωγής αρχιτεκτονικών συστημάτων αλουμινίου στην Ευρώπη, επιθυμεί να καλύψει την παρακάτω θέση:

Accessories Sales Representative (ABS_2077)

Ο/Η Accessories Sales Representative είναι ενεργό μέλος της ομάδας της Αλουμύλ Αρχιτεκτονικά Συστήματα Α.Ε., θυγατρικής της Alumil S.A. και συγκεκριμένα της ομάδας των Πωλήσεων, με έδρα την Αθήνα. Η θέση αναφέρεται στον General Manager της Αλουμύλ Αρχιτεκτονικά Συστήματα Α.Ε και έχει ως σκοπό να αποτελεί το συνδετικό κρίκο μεταξύ της εταιρίας και του πελάτη.

Κύρια καθήκοντα:

  • Χαρτογραφεί, ανιχνεύει και αναπτύσσει νέο πελατολόγιο για την εταιρεία με σκοπό το αυξανόμενο μερίδιο της αγοράς.
  • Επισκέπτεται, υποστηρίζει και ενημερώνει σε καθημερινή βάση για τεχνικά & εμπορικά ζητήματα το υφιστάμενο πελατολόγιο στην περιοχή ευθύνης του.
  • Παρουσιάζει εξατομικευμένες λύσεις βάσει των τεχνικών και εμπορικών αναγκών του πελάτη και προωθεί τα νέα προϊόντα (εξαρτήματα) της εταιρείας.
  • Είναι υπεύθυνος για την εφαρμογή της πιστωτικής πολιτικής, της εισπρακτικής πολιτικής και την επίτευξη των στόχων της εταιρείας στην περιοχή ευθύνης του.
  • Διαπραγματεύεται και συνάπτει εμπορικές συμφωνίες με νέους πελάτες.
  • Εξασφαλίζει τη σύναψη σχέσεων εμπιστοσύνης, μεριμνώντας για την τεχνική υποστήριξη μετά την ολοκλήρωση της παραγγελίας, αλλά και την επίτευξη επιπρόσθετης πώλησης στο υφιστάμενο πελατολόγιο.

Απαραίτητα Προσόντα

Προφίλ υποψηφίου/-ας:
  • Επιθυμητό πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ/ΙΕΚ τεχνικής ή μηχανολογικής κατεύθυνσης
  • Εμπειρία τουλάχιστον 2-5 ετών σε θέση εξωτερικών πωλήσεων B2B (ιδανικά προϊόντος και όχι υπηρεσίας)
  • Πολύ καλή γνώση Η/Υ και της αγγλικής γλώσσας
  • Δυνατότητα ταξιδίων στη Ν. Ελλάδα
  • Οργανωτικότητα, συνέπεια, εχεμύθεια

Παροχές

Η εταιρία προσφέρει:
  • Σταθερές αποδοχές σύμφωνα με τη βαρύτητα της θέσης και την αξιολόγηση επιλογής
  • Μεταβλητές αποδοχές σύμφωνα με το Σύστημα Διοίκησης Απόδοσης
  • Ιδιωτική ομαδική ασφάλιση
  • Συνεχή υποστήριξη και εκπαίδευση
  • Προοπτικές εξέλιξης
  • Άριστο περιβάλλον εργασίας

Μπορείτε να ολοκληρώσετε την αίτησή σας αποστέλλοντας το βιογραφικό σας, αναφέροντας τον τίτλο της θέσης και τον κωδικό.