Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

9/10/2022

Εργατοτεχνίτης δικτύων οπτικών ινών (Γερμανία,1.640€-2.000€ καθαρά)

Τεχνικοί ΕΠΑΛ / ΙΕΚ - Βοηθοί

Πόλη Γερμανία
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Είμαστε η Circet, (circet.com), πρωτοπόροι στην εγκατάσταση και συντήρηση τηλεπικοινωνιακών δικτύων με παρουσία σε 14 χώρες στην Ευρώπη, Αμερική και Βόρεια Αφρική με 15.000 εργαζομένους παγκοσμίως και με τζίρο 2,4 δισ. το 2021.

Αναζητάμε Εργατοτεχνίτες Δικτύων Οπτικών Ινών με όρεξη και μεράκι για το αντικείμενο για να εργαστούν και να εξελιχθούν επαγγελματικά στη Γερμανία.

Αρμοδιότητες

  • Εργασίες εκσκαφής - επίχωσης σε δρόμους και λιθόστρωτα πεζοδρόμια
  • Εξομάλυνση επιφανειών και δημιουργία κόμβων
  • Χρήση βασικών και ειδικών εργαλείων (μετά από σχετική εκπαίδευση)
  • Δημιουργία μειγμάτων, κονιαμάτων και επιχρισμάτων
  • Φροντίδα και συντήρηση των μηχανημάτων εγκατάστασης
  • Τήρηση των κανόνων ασφαλείας

Απαραίτητα Προσόντα

  • Βασικές ικανότητες για χειρωνακτικές εργασίες
  • Επιθυμητή η επαγγελματική εκπαίδευση ή σχετική εμπειρία
  • Επιθυμητή η γνώση χειρισμού σκαπτικών/περονοφόρων οχημάτων
  • Επιθυμητή η γνώση γερμανικών ή αγγλικών

Παροχές

Η εταιρία προσφέρει

  • Σταθερές μηνιαίες αποδοχές (1.640-2.000 ευρώ καθαρά)
  • Επίδομα διατροφής (448 ευρώ/μήνα) και δωρεάν διαμονή
  • Βασική εκπαίδευση και παρακολούθηση σεμιναρίων για προετοιμασία στην Ελλάδα
  • Δυνατότητες εκπαίδευσης και εξέλιξης (π.χ. μαθήματα ξένης γλώσσας: γερμανικών)
  • Επιπλέον αμοιβή σε κάτοχο διπλώματος Χειριστή Σκαπτικών
  • Επιπλέον αμοιβή σε κάτοχο διπλώματος Γ' & ΠΕΙ ή Ε’ Κατηγορίας (αμείβεται επιπλέον)