Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

11/10/2022

Υπεύθυνος Προμηθειών

Logistics - Αποθήκη - Μεταφορές

Πόλη ΝΈΑ ΦΩΚΑΙΑ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ | ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Ο ΦΟΥΡΝΟΣ ΛΕΜΟΝΗ, εταιρεία παραγωγής και εμπορίας προϊόντων αρτοποιίας και ζαχαροπλαστικής, με 9 καταστήματα συνεχούς λειτουργίας και υψηλής επισκεψιμότητας στην Κασσάνδρα της Χαλκιδικής, στα πλαίσια της συνεχούς ανάπτυξης και στελέχωσης των τμημάτων της, αναζητά για άμεση πρόσληψη :

Περιγραφή θέσης:

  • Οργάνωση και συντονισμός αγορών. Εύρεση και αξιολόγηση προμηθευτών και καθημερινή επικοινωνία μαζί τους.
  • Έλεγχος Συντονισμός και διαχείριση των παραγγελιών στο σύστημα
  • Έλεγχος και καταχώρηση παραστατικών
  • Προγραμματισμός όλων των διαδικασιών αγορών & Λοιπές εργασίες συντονισμού τμήματος αγορών
  • Παρακολούθηση αποθήκης και μέριμνα για την πληρότητα πρώτων υλών και αναλωσίμων
  • Διαχείριση αποθεμάτων
  • Έρευνα πρόβλεψης τιμών

Απαραίτητα Προσόντα

Προφίλ υποψηφίου – απαραίτητα προσόντα:
  • Επιθυμητές σπουδές ΑΕΙ/ΤΕΙ
  • Άριστη γνώση Η/Υ και συστημάτων ERP (Soft One κατά προτίμηση)
  • Πολύ καλή γνώση αγγλικών και δεύτερη ξένη γλώσσα επιθυμητή
  • Άριστη γνώση Microsoft Office
  • Επιθυμητή προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση σε οργανωμένο τμήμα Προμηθειών σε εταιρεία τροφίμων ή F/B

Διαπροσωπικές ικανότητες:

  • Ακεραιότητα, Οργάνωση και Μεθοδικότητα
  • Ισχυρές επικοινωνιακές και διαπραγματευτικές δεξιότητες
  • Ικανότητα επίλυσης προβλημάτων
  • Εστίαση στη λεπτομέρεια
  • Πνεύμα συνεργασίας και συναδελφικότητας
  • Επαγγελματισμός και υπευθυνότητα
  • Συνέπεια και οργάνωση

Παροχές

  • Ανταγωνιστικός μισθός
  • Προοπτικές εξέλιξης σε έναν απαιτητικό και δυναμικά αναπτυσσόμενο οργανισμό