Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

9/6/2021

ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗΣ ΑΠΟΘΗΚΩΝ

Logistics - Αποθήκη - Μεταφορές

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η ICAP Recruitment Solutions είναι μέρος της ICAP, του μεγαλύτερου Παρόχου Υπηρεσιών Ανθρώπινου Δυναμικού στην Ελλάδα. Εξειδικεύεται στην αξιολόγηση και επιλογή αποφοίτων και νέων στελεχών για Ελληνικές και πολυεθνικές επιχειρήσεις.

Για λογαριασμό γνωστής εταιρείας κατασκευής ενδυμάτων, με χονδρική πώληση, εκτεταμένο δίκτυο καταστημάτων λιανικής και e-shop, αναζητείται το παρακάτω στέλεχος, με έδρα εργασίας στη Θεσσαλονίκη ή στην Αθήνα:

Υπεύθυνος Διαχείρισης Αποθηκών (Ref. 5473/WM/RS/GR)

Κύριες αρμοδιότητες:
  • Διασφάλιση εύρυθμης λειτουργίας της αποθήκης χονδρικής και των αποθηκών των καταστημάτων (φυσικών και ηλεκτρονικού)
  • Διαχείριση της διακίνησης των εμπορευμάτων στα σημεία πώλησης
  • Παρακολούθηση και ανανέωση των αποθεμάτων των καταστημάτων, σύμφωνα με τις πωλήσεις
  • Έλεγχος διαθεσιμότητας προϊόντων που προβάλλονται στο e-shop
  • Επίβλεψη/ διενέργεια απογραφής αποθεμάτων σε σταθερές χρονικές περιόδους
  • Παρακολούθηση δεικτών απόδοσης και επίτευξης στόχων (πωλήσεων, αξιοποίησης εμπορευμάτων κλπ.)

Απαραίτητα Προσόντα

Απαραίτητα Προσόντα:
  • Πτυχίο ΑΕΙ ή ΤΕΙ (η ειδίκευση στα Logistics θα εκτιμηθεί).
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 5 ετών σε αντίστοιχη θέση εμπορικής εταιρείας (κατά προτίμηση ενδυμάτων ή υποδημάτων ή αξεσουάρ)
  • Εξαιρετική γνώση χειρισμού Η/Υ και συστημάτων διαχείρισης αποθηκών (ERP)
  • Πολύ καλή γνώση της αγγλικής γλώσσας
  • Εξαιρετικές δεξιότητες οργάνωσης και διαχείρισης χρόνου
  • Ικανότητα συντονισμού και διεκπεραίωσης πολλαπλών εργασιών ταυτόχρονα
  • Επαγγελματισμός, συνέπεια και ικανότητα επίλυσης προβλημάτων
  • Ομαδικό πνεύμα και ικανότητα διοίκησης ομάδας

Παροχές

Η εταιρεία προσφέρει:

Ικανοποιητικό πακέτο αποδοχών (μισθός και Bonus)

Σε όλες τις επαφές θα τηρηθεί απόλυτη εχεμύθεια