Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

26/3/2023

Sales and Marketing Assistant

Marketing - Διαφήμιση - Επικοινωνία

Πόλη ΜΑΡΟΥΣΙ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Η Dual Logicom με έδρα το Μαρούσι, δραστηριοποιείται στο χώρο της πληροφορικής από το 2005 προσφέροντας ολοκληρωμένες λύσεις μηχανογράφησης (ERP, CRM), web εφαρμογών (ιστοσελίδες, e-shop), σύγχρονες λύσεις στον τομέα των τηλεπικοινωνιών (voip) , καθώς και στην ανάλυση εταιρικών δεδομένων (Power BI).

Στα πλαίσια ανάπτυξης αλλά και διερεύνησης του υπάρχοντος πελατολογίου της αναζητά άτομο για τη θέση: Sales and Marketing Assistant

Καθήκοντα και ευθύνες:

  • Υποστήριξη του τμήματος πωλήσεων και μάρκετινγκ στη διαχείριση και ανάπτυξη των πελατών.
  • Συντονισμός των ενεργειών μάρκετινγκ, συμπεριλαμβανομένης της διαχείρισης του περιεχομένου του ιστότοπου και των κοινωνικών δικτύων.
  • Δημιουργία εβδομαδιαίων αναφορών πωλήσεων και μάρκετινγκ.
  • Προετοιμασία και παρουσίαση προσφορών στους πελάτες.
  • Επικοινωνία με τους πελάτες μέσω τηλεφώνου, email και προσωπικής επίσκεψης.
  • Υποστήριξη σε άλλες δραστηριότητες που αφορούν το τμήμα πωλήσεων και μάρκετινγκ

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο στον τομέα του μάρκετινγκ ή σχετικό πεδίο
  • Εμπειρία σε αντίστοιχη θέση θα εκτιμηθεί.
  • Γνώση της Ελληνικής και Αγγλικής γλώσσας, προφορική και γραπτή
  • Ικανότητα συντονισμού και διαχείρισης διαφορετικών εργασιών ταυτόχρονα
  • Άριστες ικανότητες επικοινωνίας και διαπροσωπικών σχέσεων
  • Εξοικείωση με τις σύγχρονες τάσεις του ψηφιακού μάρκετινγκ και των κοινωνικών μέσων
  • Εξοικείωση με τη χρήση των εφαρμογών του Microsoft Office (Word, Excel, PowerPoint)
  • Ικανότητα ανάλυσης και επεξεργασίας δεδομένων
  • Εξαιρετική οργανωτική ικανότητα και προσοχή στη λεπτομέρεια.