Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

28/01/2020

Client Account Manager

Marketing - Διαφήμιση - Επικοινωνία

Πόλη ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Πολυεθνική εταιρεία ζητά να καλύψει άμεσα θέση Client Account Manager πλήρους απασχόλησης στα γραφεία της στην Αγία Παρασκευή Αττικής.

Αρμοδιότητες και καθήκοντα:
  • Συνεργασία και συντονισμός των πελατών της εταιρείας, στους τομείς των μη κερδοσκοπικών οργανισμών, τηλεπικοινωνίας, ενέργειας κλπ
  • Οργάνωση και παρακολούθηση των διαφόρων έργων
  • Ανάπτυξη υφισταμένων ή νέων υπηρεσιών ή/και προϊόντων στις εκστρατείες πωλήσεων
  • Δημιουργία, ενημέρωση και παράδοση εκπαιδεύσεων στο δίκτυο πωλήσεων
  • Ενημέρωση υλικού εκπαίδευσης που απαιτείται από τον οργανισμό πωλήσεων και τον πελάτη
  • Προβλέψεις και διαχείριση προϋπολογισμών στο χώρο των μη κερδοσκοπικών οργανισμών
  • Παρακολούθηση όγκους πωλήσεων και άλλων απαιτούμενων KPIs
  • Συνεργασία και παροχή σχετικών πληροφοριών στη Διοίκηση
  • Συνεργασία με όλες της δομές λειτουργίας της εταιρείας για την επίτευξη κοινών επιχειρησιακών στόχων
  • Διαχείριση αποθεμάτων, περιοχών και διασφάλιση της ποιότητας
  • Παρακολούθηση meetings εντός και εκτός Ελλάδος
  • Οργάνωση, προετοιμασία και διεξαγωγή meetings με τους πελάτες
  • Διατήρηση και ανάπτυξη υπάρχων reporting
  • Ad-hoc reporting

Απαραίτητα Προσόντα

  • Προϋπηρεσία σε ανάλογη θέση άνω των 5 ετών
  • Άνεση επικοινωνίας και διαπραγματευτικές ικανότητες
  • Επιμονή για την επίτευξη αποτελεσμάτων
  • Απαραίτητη η γνώση αγγλικών
  • Ευχέρεια χρήσης πληροφοριακών συστημάτων (CRM-ERP)
  • Πολύ καλή γνώση Word, Excel & Access
  • Οργανωτικές ικανότητες
  • Τυχόν στρατιωτικές υποχρεώσεις εκπληρωμένες
  • Δίπλωμα οδήγησης
  • Τυφλό σύστημα στα Ελληνικά & Αγγλικά (ταχύτητα άνω των 100 χαρακτήρων το λεπτό)
  • Εργατικότητα & συνέπεια
  • Ομαδικό πνεύμα συνεργασίας με το σύνολο των τμημάτων της εταιρείας
  • Δυναμική και ευχάριστη προσωπικότητα με άνεση, ευχέρεια και ευγένεια στην επικοινωνία
  • Ευχέρεια ταξιδίων εντός και εκτός Ελλάδος

Επιθυμητά Προσόντα που θα εκτιμηθούν:

  • Καλή γνώση νέων τεχνολογιών social media
  • Γνώση Ιταλικής Γλώσσας
  • Γνώση Ισπανικής Γλώσσας

Παροχές

  • Μηνιαίος μισθός και ασφαλιστική κάλυψη
  • Ευχάριστο και δυναμικό περιβάλλον εργασίας