Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

04/08/2020

Accounting Assistant / Βοηθό Λογιστή

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΧΑΛΚΙΔΑ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Η εταιρία Stayia Farm, μια δυναμικά αναπτυσσόμενη εταιρία που δραστηριοποιείται στο χώρο των τροφίμων, με εξειδίκευση τον κλάδο του μελιού και έδρα τη Χαλκίδα αναζητεί για άμεση πρόσληψη: Accounting Assistant / Βοηθό Λογιστή

Αρμοδιότητες:

  • Συμφωνίες λογαριασμών Γενικής Λογιστικής
  • Προετοιμασία περιοδικών δηλώσεων ΦΠΑ
  • Καταχωρήσεις τιμολογίων/εξοδολογίων
  • Χαρακτηρισμός παραστατικών δαπανών / αγορών και καταχώρησή τους
  • Καταχωρήσεις πληρωμών προμηθευτών εσωτερικού (επιταγές και καταθέσεις)
  • Παρακολούθηση και συμφωνία πληρωμών και υπολοίπων προμηθευτών κάθε μήνα (καρτέλες, υπόλοιπα)
  • Βοηθητικές εργασίες σε σχέση με τη μισθοδοσία και τις υποχρεώσεις προς ασφαλιστικούς οργανισμούς
  • Έκδοση δελτίων αποστολής σε προμηθευτές εσωτερικού και εξωτερικού
  • Διευθέτηση εκκρεμοτήτων τιμολογίων αγορών με το τμήμα προμηθειών

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο Α.Ε.Ι./Τ.Ε.Ι/Ι.Ε.Κ. λογιστικής, οικονομικής ή χρηματοοικονομικής κατεύθυνσης
  • Απαραίτητη προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση τουλάχιστον 2 έτη
  • Άριστη γνώση και χρήση MS Office
  • Γνώση τήρησης μηχανογραφημένου λογιστηρίου, επιθυμητή η γνώση του προγράμματος Pylon της EpsilonNet
  • Καλή γνώση της αγγλικής γλώσσας (γραπτά και προφορικά)
  • Ευχέρεια στην προφορική και γραπτή επικοινωνία
  • Οργανωτικές ικανότητες, αναλυτική σκέψη, λήψη πρωτοβουλιών
  • Για τους άντρες υποψήφιους η ολοκλήρωση των στρατιωτικών υποχρεώσεων είναι απαραίτητο

Παροχές

  • Πλήρης απασχόληση
  • Πολύ καλό περιβάλλον εργασίας σε δυναμικά αναπτυσσόμενη Ελληνική εταιρεία