Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

24/5/2021

Κομμωτές - Κομμώτριες

Ομορφιά, Περιποίηση - Fitness

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνικές Σχολές ΕΠΑΣ-ΕΠΑΛ

Κέντρο Δια Βίου Μάθησης με έδρα την Αθήνα ζητά υποψήφιο/α για τη θέση του Εκπαιδευτή Κομμωτή.

Αναζητούμε συνεργάτες με ήθος και αξίες. Συνεργάτες που έχουν πάθος για εργασία, ταλέντο, αγάπη για την εκπαίδευση και δύναμη να διακριθούν και να συνεισφέρουν ενεργά στην επίτευξη των στόχων μας.

Επενδύουμε στους ανθρώπους μας, προσφέρουμε υψηλή ποιότητα εργασίας και δυνατότητες επαγγελματικής εξέλιξης.

Αρμοδιότητες εκπαιδευτών:

Διδασκαλία γνωστικού αντικειμένου βάσει του προγράμματος σπουδών
Τήρηση χρονοδιαγράμματος και ωραρίου
Προετοιμασία και οργάνωση των μαθημάτων
Καταγραφή της διδασκόμενης ύλης
Αξιολόγηση της προόδου των σπουδαστών
Συνεργασία με συναδέλφους και σπουδαστές
Συμμετοχή σε επιμορφωτικά σεμινάρια και ημερίδες της ειδικότητας
Σύγχρονες μεθόδους διδασκαλίας με νέες τεχνολογίες
Ενεργή συμμετοχή στις δραστηριότητες του ομίλου

Απαραίτητα Προσόντα

Απόφοιτος-η σχολής Κομμωτικής
Προϋπηρεσία στον κλάδο κομμωτικής ως τεχνίτης ή εκπαιδευτής
Ικανότητα γραπτής και προφορικής επικοινωνίας
Γνώση Η/Υ (Word, Excel, Internet)

Θα είναι πλεονέκτημα:

Γνώση Αγγλικών
Κάτοχος άδειας άσκησης επαγγέλματος κομμωτικής
Επιπλέον κατάρτιση με σεμινάρια εξειδίκευσης
Προϋπηρεσία σε εκπαιδευτικό φορέα

Παροχές

Συνεχής εκπαίδευση
Δυνατότητα εργασίας full ή part time