Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

26/4/2021

Υπάλληλος Υποστήριξης Τομέα Εταιρικών Πελατών (Έδρα: Θεσσαλονίκη)

Γραμματειακή Υποστήριξη - Υπάλληλοι Γραφείου

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Η Adecco HR είναι η μεγαλύτερη εταιρεία παροχής υπηρεσιών ανθρώπινου δυναμικού παγκοσμίως και πιστοποιημένη στην Ελλάδα, σύμφωνα με το διεθνές πρότυπο ISO 9001:2015, στους τομείς εύρεσης και επιλογής προσωπικού και προσωρινής απασχόλησης. H Adecco, για λογαριασμό της ZeniΘ, του 1ου παρόχου ολοκληρωμένης ενέργειας, αναζητά ένα (1) άτομο για τη στελέχωση της παρακάτω θέσης:

Υπάλληλος Υποστήριξης Τομέα Εταιρικών Πελατών
(Έδρα: Θεσσαλονίκη)

Περιγραφή Θέσης
• Επίβλεψη και συντονισμό όλων των απαραίτητων διαδικασιών σε συνεργασία με τους εμπλεκόμενους τομείς για την σωστή ενημέρωση των συστημάτων (CRM, Billing) σχετικά με τους συμβατικούς όρους των πελατών, έπειτα από την επίτευξη συμφωνίας με πελάτη
• Διατήρηση και ενημέρωση ηλεκτρονικού και φυσικού αρχείου με όλα τα απαραίτητα έγγραφα και επικοινωνίες που συνοδεύουν συμβάσεις πελατών
• Συνεργασία με τους αρμόδιους τομείς για την συμμετοχή της εταιρείας σε διαγωνιστικές διαδικασίες που πραγματοποιούν πελάτες (δημοσίου και ιδιωτικού τομέα)
• Λήψη και διαχείριση παραπόνων πελατών με σκοπό την άμεση επίλυση τυχόν προβλημάτων
• Συνεργασία με άλλα τμήματα για τη δημιουργία μηνιαίων αναφορών ανάλυσης δεδομένων κατανάλωσης πελατών

Απαραίτητα Προσόντα

• Απόφοιτος/η ΙΕΚ/ ΤΕΙ/ ΑΕΙ
• Απαραίτητη προϋπηρεσία ένα (1) έτος σε αντίστοιχη θέση
• Καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας
• Πολύ καλή γνώση χειρισμού εφαρμογών MS Office
• Επιθυμητή γνώση CRM
• Επικοινωνιακές δεξιότητες και ικανότητα ομαδικής συνεργασίας
• Οργανωτικές και αναλυτικές ικανότητες

Παροχές

• Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
• Ευχάριστο και δυναμικό περιβάλλον εργασίας
• Διαρκή υποστήριξη και εκπαίδευση