Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

13/12/2020

Πτυχιούχος ΑΕΙ για συγγραφή προτάσεων και παραδοτέων σε προγράμματα Erasmus + ΚΑ2

Γραμματειακή Υποστήριξη - Υπάλληλοι Γραφείου

Πόλη ΠΕΙΡΑΙΑΣ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Από εταιρεία συμβούλων επιχειρήσεων με έδρα τον Πειραιά ζητείται πτυχιούχος ΑΕΙ, για συμμετοχή σε Ευρωπαϊκά προγράμματα Erasmus + ΚΑ2 στρατηγικές συμπράξεις.

Καθήκοντα:

Συμμετοχή στη συγγραφή προτάσεων χρηματοδότησης

Σύνταξη παραδοτέων (μελέτες, εκπαιδευτικά προγράμματα, εκπαιδευτικά υλικά, μεθοδολογικοί οδηγοί κλπ)

Οργάνωση και υλοποίηση δράσεων δημοσιότητας

Οργάνωση εκδηλώσεων, εκπαιδευτικών δράσεων, ημερίδων

Σύνταξη αναφορών

Η χρησιμοποιούμενη γλώσσα είναι τα Αγγλικά και τα Ελληνικά

Η θέση είναι πλήρους απασχόλησης, με αρχικό δοκιμαστικό διάστημα έξι μηνών. Διευκρινίζεται ότι μετά από μία αρχική ενημέρωση στις απαιτήσεις της εργασίας, διάρκειας 5 - 10 ημερών, η εργασία δύναται να παρέχεται από απόσταση (τηλεργασία) για όσο διάστημα απαιτείται από τα επιδημιολογικά δεδομένα.

Απαραίτητα Προσόντα

ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ ΠΡΟΣΟΝΤΑ

Πτυχίο ΑΕΙ (Μηχανικών, Οικονομολόγων, Κοινωνικών Επιστημών, Πολιτικών Επιστημών, Παιδαγωγικών αλλά και άλλων ειδικοτήτων)
Άριστη γνώση αγγλικών επιπέδου C2

Ευχέρεια στη συγγραφή κειμένων στην αγγλική και ελληνική γλώσσα
Άριστη γνώση χρήσης internet, εφαρμογών Office (word, excel, powerpoint)

Διάθεση για συνεργασία σε διακρατικό περιβάλλον, με συχνά ταξίδια στο εξωτερικό (όταν αυτό θα γίνει ξανά δυνατό)

Οργάνωση, διαχείριση χρόνου, υπευθυνότητα

Κριτική σκέψη, πρωτοβουλία, δημιουργικότητα

ΠΡΟΣΘΕΤΑ ΠΡΟΣΟΝΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΑΞΙΟΛΟΓΗΘΟΥΝ
Μεταπτυχιακές σπουδές

Επιπλέον ξένες γλώσσες

Επαγγελματική εμπειρία σε Ευρωπαϊκά έργα.

Εμπειρία στην αξιολόγηση προτάσεων, έργων ή εκπαιδευτικών προγραμμάτων

Εκπαιδευτική εμπειρία/ πιστοποίηση στην εκπαίδευση ενηλίκων

Γνώση Ευρωπαϊκών και εθνικών πολιτικών σε θέματα εκπαίδευσης, κατάρτισης και απασχόλησης

Εμπειρία σε έργα με μετανάστες, πρόσφυγες, κοινωνικά ευάλωτες ομάδες

Εμπειρία σε ερευνητικές μεθόδους κοινωνικών επιστημών (συνεντεύξεις, ομάδες εστίασης, μελέτες περίπτωσης)

Εμπειρία με CMS (joomla, drupal, wordpress), LMS (moodle) ή άλλα περιβάλλοντα ανάπτυξης εφαρμογών web.

Προϋπηρεσία σε εταιρεία συμβούλων επιχειρήσεων (ISO 9001, επενδυτικά, ΕΣΠΑ κλπ)

Παροχές

Προσφέρεται συνεχής εκπαίδευση και υποστήριξη, εργασία σε ενδιαφέροντα αντικείμενα, ευχάριστο εργασιακό περιβάλλον.