Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

03/05/2019

Σύμβουλος Πωλήσεων

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η ManpowerGroup, για λογαριασμό πελάτη της, Ελληνικής εταιρείας με ηγετική θέση στην επεξεργασία και διανομή χάλυβα, αναζητά έναν δυναμικό και αποτελεσματικό Σύμβουλο Πωλήσεων.

Αρμοδιότητες:
  • Εξυπηρέτηση, Διαχείριση και Ανάπτυξη Πελατολογίου
  • Συμβουλευτική Πώληση
  • Προετοιμασία και Αποστολή προσφορών σε πελάτες
  • Επικοινωνία και συνεργασία με όλα τα εμπλεκόμενα τμήματα της επιχείρησης
  • Συμμετοχή σε ταξίδια εντός και εκτός Ελλάδος

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο Μηχανικού (Πολυτεχνείο) ή Οικονομικών
  • 4 – 6 έτη εμπειρίας στον χώρο των πωλήσεων
  • Καλή κατανόηση, διαχείριση και ανάπτυξη εταιρικού πελατολογίου σε οργανωμένα περιβάλλοντα
  • Επιθυμητή εμπειρία σε εξαγωγές
  • Καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας
  • Γνώση κάποιας 2ης ξένης γλώσσας θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν
  • Καλή γνώση MS Office

Δεξιότητες:

  • Επικοινωνιακές και διαπραγματευτικές δεξιότητες
  • Πελατοκεντρική Αντίληψη
  • Ομαδικότητα και συνεργατικότητα
  • Προθυμία και θέληση για γνώση και προσωπική εξέλιξη

Παροχές

  • Ανταγωνιστικός μισθός
  • Bonus κατόπιν σχετικής στοχοθέτησης
  • Ευκαιρίες προσωπικής και επαγγελματικής εξέλιξης ολοκληρώνοντας τον κύκλο εκμάθησης που ορίζεται από την επιχείρηση