Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

13/12/2019

Hλεκτρολόγος Μηχανικός Ενεργειακής Κατεύθυνσης

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Ανώνυμη εταιρεία  πρωτοπόρος στον χώρο των Ανανεώσιμων Πηγών Ενέργειας που ασχολείται με την ανάπτυξη, μελέτη, κατασκευή και λειτουργία έργων Α.Π.Ε., εδρεύει στην Θεσσαλονίκη, επεκτείνει τις δραστηριότητές της σε νέα έργα Φωτοβολταϊκών Πάρκων και Συστημάτων Αποθήκευσης και Διαχείρισης Ηλεκτρικής Ενέργειας και ζητά να προσλάβει Hλεκτρολόγο Μηχανικός Ενεργειακής Κατεύθυνσης.

Περιγραφή Θέσης:

  • Συνεργασία με άλλους μηχανικούς, στην ανάπτυξη, μελέτη, κατασκευή και λειτουργία έργων Α.Π.Ε. και Συστημάτων Αποθήκευσης και Διαχείρισης Ηλεκτρικής Ενέργειας.

Απαραίτητα Προσόντα

Ο ιδανικός υποψήφιος θα διαθέτει:

  • Πτυχίο Α.Ε.Ι. Ηλεκτρολόγου Μηχανικού, Ενεργειακής Κατεύθυνσης
  • Μεταπτυχιακές σπουδές ή εμπειρία στο χώρο των Φωτοβολταϊκών Συστημάτων και Συστημάτων Αποθήκευσης και Διαχείρισης Ηλεκτρικής Ενέργειας θα εκτιμηθούν ιδιαίτερα
  • Σχετική εργασιακή εμπειρία 5 τουλάχιστον ετών
  • Άριστη γνώση Αγγλικής γλώσσας και Η/Υ
  • Καλές γνώσεις προγραμματισμού
  • Πνεύμα συνεργασίας, ομαδικότητας και ικανότητα εργασίας σε συνθήκες πίεσης
  • Επικοινωνιακές και οργανωτικές δεξιότητες
  • Απαραίτητη η κατοχή διπλώματος οδήγησης αυτοκινήτου και δυνατότητα συχνών ταξιδιών

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Προοπτικές εξέλιξης σε ένα σύγχρονο και εξελισσόμενο περιβάλλον εργασίας