Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

24/07/2019

Maitre (Περιοχή Πηλίου)

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη ΒΟΛΟΣ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Το Leda Village Resort στο Πήλιο αναζητά υποψήφιους για τη θέση:

Maitre
για την καλοκαιρινή σεζόν 2019

Περιγραφή εργασίας
  • Άρτια και φιλικότατη εξυπηρέτηση πελατών
  • Διασφάλιση της ικανοποίησης του πελάτη
  • Μεριμνά για την τήρηση των εσωτερικών διαδικασιών λειτουργίας της εταιρίας
  • Επίτευξη Στόχων ( διασφάλιση των εσόδων / αύξηση των πωλήσεων / έλεγχο του κόστους λειτουργίας του τμήματος του)
  • Διαμόρφωση λειτουργικής και αποτελεσματικής ομάδας με πνεύμα συνεργασίας
  • Μεριμνά της ορθή κατάσταση των μηχανημάτων και του εξοπλισμού του τμήματος του

Καθήκοντα

  • Διαχείριση προμηθειών των χώρων εστίασης του ξενοδοχείου
  • Διασφάλιση θετικής ατμόσφαιρα μεταξύ των μελών της ομάδας
  • Έλεγχος της καθαριότητας του χώρου και των εργαζομένων σε αυτό
  • Έλεγχος τήρησης των προτύπων υγείας και ασφάλειας
  • Παρέχει συμβουλές και καθοδηγεί την ομάδα του
  • Συμβολή στην ανάπτυξη ικανοτήτων του προσωπικού της ομάδας του
  • Προγραμματισμός & υλοποίηση περιοδικών συναντήσεων του προσωπικού (meetings) ώστε να ακολουθείται ορθά η πολίτικη λειτουργίας του εστιατορίου και να διορθωθούν οποιεσδήποτε αδυναμίες υποπέσουν στην αντίληψή του σχετικά με το service
  • Πλάνο εργασίας του τμήματός, βάσει της κίνησης του ξενοδοχείου, το οποίο ανακοινώνεται όσο το δυνατόν νωρίτερα στο προσωπικό
  • Καθημερινή ενημέρωση το Ημερολόγιο του τμήματος με οτιδήποτε υποπέσει στην αντίληψή του (επιθυμίες, παράπονα ή κριτική των πελατών), καταγράφοντας πάντοτε πλήρη στοιχεία (όνομα, δωμάτιο κ.λ.π)
  • Υπεύθυνος για την τήρηση του προϋπολογισμού λειτουργίας
  • Μεριμνά για τη συντήρηση και την επισκευή του εξοπλισμού & τη σωστή χρήση των εργαλείων
  • Συμμετοχή στην δημιουργία, κοστολόγηση και δοκιμή των μενού, δημιουργία πολιτικής πώλησης και εκπαίδευση του προσωπικού πάνω σε αυτές
  • Καλωσόρισμα των πελατών, διαχείριση όλων των αιτημάτων και παραπόνων με έναν εξαιρετικά επαγγελματικό τρόπο. Δημιουργία αρμονικής σχέσης με τους επισκέπτες διατηρώντας καλό πελατειακό κλίμα

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο Τουριστικών Επαγγελμάτων, εσωτερικού ή εξωτερικού.