Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

01/10/2022

BUYER στις Σέρρες

Logistics - Αποθήκη - Μεταφορές

Πόλη ΣΕΡΡΕΣ | ΣΕΡΡΕΣ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Περιγραφή

Η Κρι Κρι…
Πρόκειται για μια αμιγώς ελληνική εταιρεία που μπορεί με περηφάνια να ανατρέξει στα 68 χρόνια ιστορίας της, απολαμβάνοντας ένα υπέροχο παρόν με παρουσία σε περισσότερες από 24 χώρες και επενδύοντας συνεχώς σε ένα πολλά υποσχόμενο και συναρπαστικό μέλλον!

Οι άνθρωποί μας είναι πάνω από όλα!

Στην Κρι Κρι πιστεύουμε ότι επενδύοντας στους ανθρώπους μας, επενδύουμε στην επιτυχία της εταιρίας!

Γι' αυτό λοιπόν, κύριο μέλημά μας είναι η ύπαρξη ενός εργασιακού περιβάλλοντος το οποίο, όχι μόνο ενισχύει τη σχέση εμπιστοσύνης που έχουμε αναπτύξει με τους ανθρώπους μας όλα αυτά τα χρόνια, αλλά παράλληλα προσφέρει τις κατάλληλες ευκαιρίες για την εξέλιξη των δεξιοτήτων τους μέσα από εξειδικευμένα εκπαιδευτικά προγράμματα και εργασιακές προκλήσεις, ενθαρρύνοντας με αυτόν τον τρόπο τη δημιουργικότητα και την καινοτομία.

Στο πλαίσιο ανάπτυξής μας ζητούμε, για το τμήμα Προμηθειών, Buyer (Αγοραστή) στις κεντρικές μας εγκαταστάσεις στην πόλη των Σερρών.

Περιγραφή Θέσης

  • Οργανώνει διαπραγματεύσεις σε συγκεκριμένες κατηγορίες προμηθειών
  • Καθορίζει και δημιουργεί τα πλάνα προμηθειών και δημιουργεί ευκαιρίες για μείωση κόστους εντός των
  • ορίων ποιότητας που τίθενται από την εταιρεία
  • Συμμετέχει στην προσπάθεια ανεύρεσης νέων προμηθευτών εσωτερικού και εξωτερικού μέσω
  • διεξαγωγής ερευνών αγοράς
  • Επικοινωνεί και συνεργάζεται με εσωτερικούς πελάτες και προμηθευτές για τη βέλτιστη λειτουργία των προμηθευτικών διαδικασιών της εταιρείας
  • Ελέγχει τιμές βάσει συμφωνιών με προμηθευτές
  • Συμβάλει στην καλύτερη διαχείριση του τμήματος αγορών και προμηθειών

Απαραίτητα Προσόντα

  • Απόφοιτος/η σχολής ΑΕΙ Μηχανικών ή Μαθηματικών ή Οικονομικών κρίνεται απαραίτητο
  • Μεταπτυχιακός τίτλος με κατεύθυνση το Supply Chain Management ή τη Διοίκηση Επιχειρήσεων θα ληφθεί σοβαρά υπόψη
  • Πιστοποιημένη άριστη γνώση Αγγλικών
  • Εμπειρία ≥3 ετών σε ανάλογη θέση σε εταιρίες F.M.C.G. είναι προ απαιτούμενη
  • Άριστος χειρισμός προγραμμάτων MS Office
  • Εμπειρία χρήσης βιομηχανικού λογισμικού (ERP – SAP), θα εκτιμηθεί
  • Εμπειρία σε ρόλο διαπραγμάτευσης
  • Άριστη ικανότητα επικοινωνίας
  • Δυναμική προσωπικότητα, φιλοδοξία, θετική διάθεση

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Ισορροπία μεταξύ της προσωπικής και της εργασιακής ζωής
  • Ιδιωτικό πρόγραμμα ασφάλισης
  • Συνεχής εξέλιξη και εκπαίδευση

Και το πιο σημαντικό είναι η ευκαιρία να απασχοληθείς σε μια εταιρεία, που νοιάζεται για ΕΣΕΝΑ και την ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ σου!