Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

21/3/2023

Πωλητής / Πωλήτρια B2B

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Από εμπορική εταιρεία με έδρα στη Θεσσαλονίκη, ζητείται Yπεύθυνος Πωλήσεων B2B.

Η εταιρεία δραστηριοποιείται στο εμπόριο συστημάτων εξουδετέρωσης οσμών & στην παροχή εξοπλισμού για τον Δημόσιο Τομέα.

Αρμοδιότητες

  • Διαχείριση & ανάπτυξη υφιστάμενου πελατολογίου
  • Αναζήτηση δυνητικών πελατών με σκοπό τη διεύρυνση του πελατολογίου
  • Διερεύνηση των αναγκών των πελατών
  • Παρακολούθηση των συνθηκών & τάσεων της αγοράς, καθώς και του ανταγωνισμού

Απαραίτητα Προσόντα

  • Απαραίτητη εμπειρία σε πωλήσεις B2B
  • Απολυτήριο Λυκείου ως ελάχιστο επίπεδο σπουδών
  • Απαραίτητη η γνώση της Αγγλικής γλώσσας
  • Kαλή γνώση χειρισμού Η/Υ
  • Κάτοχος διπλώματος επιβατικού αυτοκινήτου
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις (για τους άνδρες υποψήφιους)
  • Δυνατότητα ταξιδιών

Παροχές

  • Σταθερός μισθός αναλόγως προσόντων
  • Bonus επίτευξης στόχων