Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

10/07/2020

Digital Marketing Specialist

Marketing - Διαφήμιση - Επικοινωνία

Πόλη ΚΕΝΤΡΟ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η εταιρία SALVAN Constructions αναζητά Digital Marketing Specialist για την στελέχωση του τμήματος Marketing της εταιρίας.

Περιγραφή θέσης

  • Υλοποίηση προωθητικών ενεργειώνSEO/SEM, Google Adwords, e-mail marketing/newsletter, digital campaigns
  • Διαχείριση εταιρικών λογαριασμώνsocial media (facebook, Instagram, LinkedIn κλπ.)
  • Επιμέλεια του περιεχομένου και της εμφάνισης της εταιρικής ιστοσελίδας
  • Δημιουργία στοχευμένων ενεργειών σε συνεργασία με το τμήμα πωλήσεων
  • Reports- Ανάλυση στατιστικών και απόδοσης ενεργειών
  • Καθιέρωση της διαδικτυακής μας παρουσίας με στόχο την αύξηση της αναγνωρισιμότητας της εμπορικής μας επωνυμίας
  • Συνεχής ενημέρωση για τις εξελίξεις των social media

Απαραίτητα Προσόντα

  • Προϋπηρεσία 2-3 χρόνια σε αντίστοιχη θέση digital marketing
  • Πτυχίο ΑΕΙ – ΤΕΙ σχετικό με Marketing / Digital Marketing
  • Πολύ καλή γνώση social media, SEO/SEM, Google Ads & Analytics, email marketing
  • Καλή γνώση γραφιστικών προγραμμάτων και επεξεργασίας εικόνας
  • Άριστη γνώση Ελληνικής και Αγγλικής γλώσσας

Παροχές

  • Άριστο εργασιακό περιβάλλον εργασίας
  • Προοπτικές εξέλιξης
  • Πλήρη απασχόληση με ασφαλιστική κάλυψη