Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

13/10/2022

Μηχανικός Οπτικών Ινών

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η τεχνική - κατασκευαστική εταιρία ΕΡΓΟΜΑΚ ΙΚΕ., με πολυετή παρουσία και υψηλή τεχνογνωσία στον χώρο των μηχανολογικών εγκαταστάσεων και κατασκευών, αναζητά Μηχανικό Οπτικών Ινών.

Περιγραφή θέσης

• Εκτέλεση και επίβλεψη έργου οπτικών πεδίων και συντονισμός ομάδων για splicing, blowing, εγκαταστάσεις και άνοιγμα τρύπας (χωματουργικών εργασιών) και τοποθέτησης οπτικής ίνας
• Εργασίες διασύνδεσης οπτικών δικτύων κορμού και διανομής
• Διεξαγωγή/παράδοση τεχνικών επιμετρήσεων
• Διασφάλιση ποιοτικού αποτελέσματος των εργασιών
• Σχεδιασμός χρήσης συνεργείων και εξοπλισμού σύμφωνα με την οικονομική διαχείριση του έργου
• Παραγγελίες και διαχείριση υλικών αναλωσίμων
• Παρακολούθηση των επιπέδων απόδοσης και τήρηση του χρονοδιαγράμματος του έργου
• Αναφορές προόδου εξέλιξης εργασιών

Απαραίτητα Προσόντα

• Πτυχίο Τμήματος Μηχανικού (ΑΕΙ/ΤΕΙ)
• Άριστη γνώση Autocad 2D/3D
• Άριστη γνώση Η/Υ, MS Office