ΠΟΛΕΙΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ ΚΕΡΚΥΡΑ ΚΩΣ ΠΑΤΡΑ ΘΑΣΟΣ ΣΑΝΤΟΡΙΝΗ ΙΩΑΝΝΙΝΑ ΜΥΚΟΝΟΣ ΒΟΛΟΣ ΛΑΡΙΣΑ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΧΑΝΙΑ ΡΕΘΥΜΝΟ ΧΑΛΚΙΔΑ ΚΑΒΑΛΑ ΠΑΡΟΣ εμφάνιση περισσότερων εμφάνιση λιγότερων

Η Θέση εργασίας έχει καλυφθεί

Βοηθός Λογιστή

Κατηγορία: Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση
Απασχόληση: Πλήρης
Πόλη: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Περιοχή: ΔΥΤΙΚΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Ελάχιστο Απαραίτητο Επίπεδο Σπουδών: Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Λογιστικό γραφείο στην Δυτική Θεσσαλονίκη αναζητά 1 (ένα) άτομο για τη θέση: ΒΟΗΘΟΣ ΛΟΓΙΣΤΗ.

Περιγραφή Θέσης

  • Διαχείριση απλογραφικών και διπλογραφικών βιβλίων
  • Έλεγχος και καταχώρηση τιμολογίων αγοράς, δαπανών και πωλήσεων
  • Έλεγχος αποθήκης – τιμολόγηση, έκδοση τιμολογίων
  • Συμφωνία λογαριασμών προμηθευτών – πελατών
  • Διαχείριση ΕΡΓΑΝΗ
  • Έκδοση μισθοδοσίας και αποδείξεων πληρωμής
  • Ετοιμασία και αποστολή ΑΠΔ
  • Διαχείριση προγραμμάτων απασχόλησης ΟΑΕΔ
  • Σύνταξη συμβάσεων εργασίας, μεταβολές ωραρίων, προσλήψεων, αποχωρήσεων
  • Διαχείριση αδειών και ασθενειών
  • Επικοινωνία με ασφαλιστικά ταμεία και δημόσιες υπηρεσίες (ΟΑΕΔ, ΣΕΠΕ, ΕΦΚΑ)
  • Παρακολούθηση και ενημέρωση για αλλαγές στην εργατική και ασφαλιστική νομοθεσία
  • Επικοινωνία με τους πελάτες

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ-ΤΕΙ Λογιστικής
  • Πολύ καλή γνώση του MSOffice, κυρίως Excel και Word
  • Καλή γνώση εργατικής και ασφαλιστικής νομοθεσίας
  • Καλή γνώση κώδικα ΦΠΑ
  • Καλή γνώση της Φορολογικής Νομοθεσίας
  • Καλή γνώση χειρισμού των πλατφόρμων Taxisnet, ΑΑΔΕ & ΓΕΜΗ
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 3 έτη σε βιβλία Γ’ Κατηγορίας
  • Ικανότητα εκτέλεσης εργασιών σε καθορισμένα χρονοδιαγράμματα
  • Γνώση των προγραμμάτων της Epsilonet θα συνεκτιμηθεί

Παροχές

  • Μισθός
  • Ασφάλιση
  • Δυναμικό εργασιακό περιβάλλον
  • Συμμετοχή σε ομάδα ανθρώπων που πιστεύει στην καινοτομία και στις νέες ιδέες
  • Συνεχείς ευκαιρίες κατάρτισης και βελτίωση γνώσεων και ικανοτήτων