Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

24/09/2021

Πωλητής ανταλλακτικών & υπηρεσιών

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΣ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η ΜΙΧΟΣ Α.Ε. είναι μια ταχέως αναπτυσσόμενη εταιρεία που προμηθεύει και συντηρεί βιομηχανικό εξοπλισμό (αεροσυμπιεστές, φυσητήρες, αντλίες κενού κ.α.) από κορυφαίους κατασκευαστές σε όλες τις ελληνικές βιομηχανίες/βιοτεχνίες καθώς και σε έργα ενέργειας και προστασίας περιβάλλοντος.

Στο πλαίσιο ανάπτυξης των δραστηριοτήτων μας, αναζητούμε ενθουσιώδεις ανθρώπους για να ενταχθούν στο τμ. εξυπηρέτησης πελατών και να παρέχουν υπηρεσίες, προϊόντα και ανταλλακτικά «μετά την πώληση» (aftermarket).

Κύριες αρμοδιότητες

  • Διαχείριση εισερχόμενων αιτημάτων και εξυπηρέτηση πελατών
  • Κατάρτιση προσφορών και συμβολαίων προληπτικής συντήρησης εξοπλισμού
  • Προώθηση των ανταλλακτικών προς τους τελικούς πελάτες
  • Παρακολούθηση τιμοκαταλόγων ανταλλακτικών (τιμές, κανάλια, μικτό κέρδος)
  • Υπεύθυνος για την εύρεση αξιόπιστων προμηθευτών ανταλλακτικών
  • Υπεύθυνος για την προώθηση υπηρεσιών μετά την πώληση

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο Πανεπιστημίου ή Τεχνολογικής Σχολής (επιθυμητό με κατεύθυνση προς την Μηχανολογία)
  • Γνώση της αγοράς Ανταλλακτικών
  • Επιθυμητή προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση τουλάχιστον 2 ετών
  • Πολύ καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας
  • Άριστη ικανότητα επικοινωνίας, συνεργασίας, και εργασίας υπό πίεση χρόνου, σε ένα δυναμικό και απαιτητικό περιβάλλον

Παροχές

  • Διαρκής εκπαίδευση με εξαιρετική προοπτική ανέλιξης
  • Εξαιρετικό και ευέλικτο περιβάλλον εργασίας
  • Εταιρικό κινητό
  • Προοπτική για bonus βάσει επίτευξης στόχων πωλήσεων