Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

24/5/2021

Technical Support Developers

Πληροφορική - Προγραμματιστές

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Digital Agency με έδρα την Θεσσαλονίκη αναζητά Technical Support Developers με σκοπό την στελέχωση του τμήματος της Τεχνικής Υποστήριξης για τις συνεχώς αυξανόμενες ανάγκες υπάρχοντος πελατολογίου. Oι υποψήφιοι που θα επιλεγούν θα αναλάβουν την εξυπηρέτηση και υλοποίηση τεχνικών ζητημάτων, αλλά και παραμετροποίηση ιστοσελίδων στο αντίστοιχο τμήμα Web της εταιρείας.

Παρακαλούνται οι ενδιαφερόμενοι όπως αποστείλουν το βιογραφικό τους σημείωμα.

Αρμοδιότητες
  • Ανάπτυξη και Παραμετροποίηση Ιστοσελίδων και Εφαρμογών Web
  • Διαχείριση και Διεκπεραίωση Τεχνικών Αιτημάτων Πελατών και τμήματος Marketing
  • Τηλεφωνική Επικοινωνία με Πελάτες και άλλα τμήματα της Εταιρίας μας

Απαραίτητα Προσόντα

  • Εμπειρία σε περιβάλλον Wordpress, Joomla, Magento, ή άλλων γνωστών CMS
  • Άριστη γνώση και εμπειρία σε HTML, CSS, καθώς και σε frameworks π.χ. Bootstrap, UIKit
  • Καλή γνώση και εμπειρία σε Javascript, jQuery
  • Καλή γνώση και εμπειρία σε γλώσσα προγραμματισμού PHP
  • Γνώση και εμπειρία σε σχεδιασμό και παραμετροποίηση ιστοσελίδων
  • Επιθυμητή γνώση και ευχέρεια σε σχεδιαστικά προγράμματα πχ. XD, Photoshop, Illustrator για εξαγωγή στοιχείων

Soft Skills:

  • Ομαδικό Πνεύμα
  • Ικανότητα εργασίας σε συγκεκριμένα χρονοδιαγράμματα
  • Ικανότητα εκμάθησης νέων τεχνολογιών και μεθοδολογιών
  • Ικανότητα διαχείρισης πολλαπλών εργασιών
  • Ικανότητα αναγνώρισης προβλημάτων και πιθανόν τρόπων επίλυσης τους
  • Οργανωτικός και Επικοινωνιακός

Παροχές

  • Άριστο εργασιακό περιβάλλον
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών που ταιριάζουν στις δεξιότητες του υποψηφίου
  • Bonus επίτευξης στόχων
  • Συνεχής εκπαίδευση