Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

29/7/2019

Υπάλληλος Τιμολόγησης – Βοηθός Λογιστή

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΑΓ. ΙΩΑΝΝΗΣ ΡΕΝΤΗΣ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Εταιρία τροφίμων φρέσκων και νωπών οπωροκηπευτικών στην Κεντρική Αγορά Αθηνών (Αγ. Ιωάννη Ρέντη) με συνεχή ανάπτυξη στο χώρο του food service & Horeca ανοίγει νέο παράρτημα και έδρα και ζητά να προσλάβει για την ανάπτυξη του λογιστηρίου:Υπάλληλο Τιμολόγησης – Βοηθό Λογιστή.

Ο κάτοχος της θέσης συμβάλλει στην ορθή οικονομική λειτουργία της εταιρείας, στοχεύοντας στο συμφέρον της και τηρώντας την εκάστοτε τρέχουσα νομοθεσία .

Κύριες Αρμοδιότητες της θέσης:

  • Εκτελεί Τιμολόγια πωλήσεων & Αγορών .
  • Καταχωρεί έγγραφα Γενικής λογιστικής (Παραστατικά αγορών, δαπανών κ τ λ π ).
  • Επίβλεψη της κατάρτισης των μηνιαίων χρηματοοικονομικών αναφορών προς την διοίκηση καθώς και περαιτέρω ανάπτυξη και βελτίωση τους.
  • Επικοινωνεί με πελάτες & προμηθευτές για θέματα λογαριασμών.
  • Εκτελεί τις απαιτούμενες ενέργειες ώστε να υπάρχει συμφωνία λογαριασμών πελατών προμηθευτών ,ταμείου και τραπεζών.
  • Διαχειρίζεται και τιμολογεί πελάτες για υπηρεσίες .
  • Καταχωρεί δεδομένα στο ERP σύστημα της εταιρείας .
  • Παρακολούθηση Budget & Forecasting .
  • Διαχείριση και διεκπεραίωση διαδικασιών που σχετίζονται με την μισθοδοσία (προσλήψεις ,αποχωρήσεις, πίνακες προσωπικού, μεταβολές, άδειες, ασθένειες)

Απαραίτητα Προσόντα

  • Επαγγελματική εμπειρία τουλάχιστον 3 έτη σε αντίστοιχη θέση σε λογιστική εταιρεία ή λογιστήριο,
  • Πολύ καλή γνώση MS Office.
  • Άριστες ικανότητες ανάλυσης και επίλυσης προβλημάτων.
  • Ικανότητα διαχείρισης χρόνου, όγκου εργασίας και πολλαπλών εργασιών.
  • Αναλυτικό και ομαδικό πνεύμα.
  • Ικανότητα ανάληψης πρωτοβουλιών και λήψη αποφάσεων.

Παροχές

Η εταιρεία μας προσφέρει:
  • Ικανοποιητικό πακέτο αποδοχών
  • Ασφάλιση
  • Ευκαιρίες επαγγελματικής ανάπτυξης
  • Bonus με βάση τους εξάμηνους στόχους
  • Ευχάριστο και δυναμικό περιβάλλον εργασίας