Η Θέση εργασίας έχει καλυφθεί

Ασφαλιστικός Υπάλληλος

Κατηγορία: Ασφαλιστικά - Real Estate
Απασχόληση: Πλήρης
Πόλη: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Περιοχή: ΕΥΟΣΜΟΣ
Ελάχιστο Απαραίτητο Επίπεδο Σπουδών: Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Εταιρεία μεσιτών-ασφαλίσεων επεκτείνεται & αναζητά Στέλεχος για το τμήμα Ζωής και Υγείας.

Περιγραφή θέσης:
  • Παρακολούθηση & διεκπεραίωση αιτημάτων ασφάλισης δικτύου πωλήσεων
  • Εξυπηρέτηση πελατολογίου
  • Διαχείριση ασφαλιστικών εργασιών (έκδοση προσφορών, αιτήσεων, συμβολαίων, αποζημιώσεων)
  • Επικοινωνία με ασφαλιστικές εταιρίες για ορθή διαχείριση ασφαλιστικών εργασιών
  • Αξιοπρεπής και ευέλικτη προσωπικότητα σύμφωνα με τις απαιτήσεις της συγκεκριμένης εργασίας

Απαραίτητα Προσόντα

  • Ανεπτυγμένη επικοινωνιακή ικανότητα
  • Άψογη χρήση ελληνικής γλώσσας
  • Άριστη γνώση αγγλικής (γραπτός & προφορικός λόγος)
  • Ευχέρεια στη χρήση Η/Υ
  • Ασφαλιστική πιστοποίηση
  • Φιλικό πνεύμα συνεργασίας
  • Επιθυμητή εμπειρία στον ασφαλιστικό χώρο
  • Κάρτα ανεργίας

Παροχές

  • Έμμισθη σχέση
  • Πλήρης απασχόληση & ασφάλιση
  • Δωρεάν συμμετοχή στο  ομαδικό ασφαλιστήριο ζωής και υγείας της INFOMAX
  • Διαρκής & πλήρης επιμόρφωση
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αμοιβών & επιπλέον παροχών αναλόγως προσόντων
  • Δυνατότητα εξέλιξης