Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

22/9/2020

Βοηθός Λογιστή

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΝΕΑ ΜΗΧΑΝΙΩΝΑ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Ζητείται Βοηθός Λογιστή σε λογιστικό γραφείο στη Νέα Μηχανιώνα Θεσσαλονίκης.

Θέση εργασίας πλήρους απασχόλησης.

Αρμοδιότητες:

  • Πλήρης τήρηση απλογραφικών βιβλίων
  • Καταχώρηση και έλεγχος καταχωρήσεων
  • Καθημερινή επικοινωνία και εξυπηρέτηση πελατών
  • Εξωτερικές εργασίες σε δημόσιους οργανισμούς, επίσκεψη πελατών
  • Αρχειοθέτηση

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο Λογιστικής ΑΕΙ / ΤΕΙ / ΙΕΚ ή Οικονομικών
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 2 ετών σε λογιστήριο ή λογιστικό γραφείο
  • Γνώσεις Γεν. λογιστικής , φορολογίας εισοδήματος , δηλώσεις ΦΠΑ , μισθοδοσίας
  • Άριστη γνώση χειρισμού Η/Υ και προγραμμάτων Ms Office
  • Γνώσεις προγραμμάτων της EPSILONNET EXTRA λογιστική, μισθοδοσίας και TAXSYSTEM
  • Ευγένεια, θετική συμπεριφορά και ομαδικό πνεύμα
  • Οργάνωση, εχεμύθεια και έμφαση στη λεπτομέρεια
  • Κατοχή διπλώματος οδήγησης ΙΧ

Παροχές

  • Βασικός μισθός