Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

17/2/2021

WordPress Developer

Πληροφορική - Προγραμματιστές

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

O υποψήφιος που θα επιλεγεί θα αναλάβει την ανάπτυξη και παραμετροποίηση ιστοσελίδων στο αντίστοιχο τμήμα Web της εταιρείας στην έδρα της Θεσσαλονίκης.

Παρακαλούνται οι ενδιαφερόμενοι όπως αποστείλλουν το βιογραφικό τους σημείωμα που απαραίτητα θα πρέπει να περιλαμβάνει και δείγματα των έργων τους.

Αρμοδιότητες
  • Ανάπτυξη και Παραμετροποίηση Ιστοσελίδων και Εφαρμογών Web
  • Υποστήριξη τεχνικών αιτημάτων πελατών
  • Ανάπτυξη Λογισμικού

Απαραίτητα Προσόντα

  • Εμπειρία σε WordPress και WooCommerce
  • Εμπειρία σε συγγραφή Custom Templates και Plugins
  • Άριστη γνώση σε PHP
  • Άριστη γνώση σε CSS, CSS3, Bootstrap ή άλλα γνωστά Frameworks
  • Άριστη γνώση σε τεχνολογίες BEM, LESS, Sass
  • Άριστη γνώση σε JS, jQuery
  • Γνώση και εμπειρία σε γνωστά Panel διαχείρισης φιλοξενίας π.χ. Plesk, cPanel
  • Ευχέρεια σε σχεδιαστικά προγράμματα π.χ. XD, Photoshop, Illustrator
  • Επιθυμητή γνώση σε δημοφιλή CMS, όπως Magento, Open Cart, Joomla, κ.α. θα εκτιμηθεί

Παροχές

  • Άριστο Εργασιακό Περιβάλλον
  • Ανταγωνιστικό Πακέτο Αποδοχών βάση Δεξιοτήτων του Υποψηφίου
  • Bonus Επίτευξης Στόχων
  • Συνεχής Εκπαίδευση και Ευκαιρίες Εξέλιξης