Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

25/1/2023

Transport / Cargo Planner

Logistics - Αποθήκη - Μεταφορές

Πόλη ΚΑΛΟΧΩΡΙ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Η ILT LOGISTICS AE, ηγέτιδα εταιρία στον κλάδο των διεθνών μεταφορών, αναζητά στελέχη για το τμήμα φορτώσεων εξωτερικού (DISPO) με έδρα το Καλοχώρι Θεσσαλονίκης.

Αρμοδιότητες

• Διαχείριση και Οργάνωση Φορτώσεων των Φορτηγών Διεθνών Μεταφορών

• Επικοινωνία με τα εργοστάσια και τους συνεργάτες μας στο εξωτερικό ανάλογα με τις εκάστοτε ανάγκες

• Ενημέρωση αποθήκης για το πρόγραμμα αφίξεων των φορτηγών Διεθνών μεταφορών

• Διαχείριση ελλειμάτων – ζημιών – αποζημιώσεων

Απαραίτητα Προσόντα

• Προϋπηρεσία σε Φορτώσεις δεν είναι απαραίτητη αλλά θα εκτιμηθεί
• Γνώση H/Y & Office365
• Άριστες Επικοινωνιακές δεξιότητες για πιθανή επικοινωνία με πελάτες
• Οργανωτικές ικανότητες
• Ικανότητα να δίνει προτεραιότητα στην δουλειά
• Ομαδικό πνεύμα
• Φιλοδοξία και κριτική σκέψη
• Άριστη γνώση Αγγλικών
• Γνώση Ιταλικών ή Γερμανικών δεν είναι απαραίτητη αλλά θα εκτιμηθεί

Παροχές

• Ανταγωνιστικός Μισθός

• Διαρκής εκπαίδευση και εξέλιξη

• Ιδιωτική ασφάλιση

• Bonus απόδοσης