Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

22/10/2019

Υπεύθυνος/ η Διαχείρισης Ποιότητας και Ποιοτικού Ελέγχου (Έδρα Θεσσαλονίκη)

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η Adecco HR είναι η μεγαλύτερη εταιρεία παροχής υπηρεσιών ανθρώπινου δυναμικού παγκοσμίως και πιστοποιημένη στην Ελλάδα, σύμφωνα με το διεθνές πρότυπο ISO 9001:2015, στους τομείς εύρεσης και επιλογής προσωπικού και προσωρινής απασχόλησης. H Adecco, για λογαριασμό πελάτη της, κορυφαίας βιομηχανίας τροφίμου, αναζητά ένα (1) άτομο για τη στελέχωση της παρακάτω θέσης:

Υπεύθυνος/ η Διαχείρισης Ποιότητας και Ποιοτικού Ελέγχου
(Έδρα Θεσσαλονίκη)

Περιγραφή Θέσης
• Έλεγχος της παραγωγικής διαδικασίας, των διεργασιών και τήρηση των προδιαγραφών των παραγόμενων προϊόντων
• Διενέργεια εργαστηριακών ελέγχων, δοκιμών τροφίμων και εφαρμογή εργαστηριακών μεθόδων
• Διασφάλιση της αποδοτικής λειτουργίας των εργαστηρίων και των διαδικασιών πιστοποίησης
• Συμμετοχή στη συνεχή βελτίωση της παραγωγικής διαδικασίας και των διεργασιών
• Παρακολούθηση και εφαρμογή των συστημάτων διαχείρισης ποιότητας
• Συλλογή και επεξεργασία στατιστικών στοιχείων, μέτρηση και αναφορά των αποτελεσμάτων

Απαραίτητα Προσόντα

• Πτυχίο ΤΕΙ/ ΑΕΙ Χημικού Μηχανικού, Χημικού ή Τεχνολογίας Τροφίμων
• Επιθυμητό μεταπτυχιακό δίπλωμα
• Τρία (3) έτη απαραίτητη προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση σε βιομηχανία τροφίμων
• Πολύ καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας
• Πολύ καλή γνώση χειρισμού εφαρμογών MS Office
• Γνώση σχεδιασμού και εφαρμογής διαδικασιών διασφάλισης ποιότητας και εφαρμογών ISO, HACCP, BRC, IFS, FSMA και άλλων συστημάτων
• Επιθυμητή η γνώση ERP και WMS
• Οργανωτικό και ομαδικό πνεύμα, υπευθυνότητα και ευελιξία
• Εστίαση στη λεπτομέρεια και προσήλωση στην επίτευξη στόχων
• Ικανότητα εργασίας υπό πίεση

Παροχές

• Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
• Ευχάριστο κλίμα εργασίας