Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

14/02/2020

Cosmetics Sales Executive

Ομορφιά, Περιποίηση - Fitness

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Έχεις σπουδάσει Αισθητική και αναζητάς το επόμενο βήμα της καριέρας σου στα πλαίσια μιας οργανωμένης πολυεθνικής εταιρείας στον κλάδο του καλλυντικού;

Θέλεις να εργαστείς, ως Cosmetics Sales Executive, με καθήκοντα την ενημέρωση και ανάπτυξη του πελατολογίου στη Βόρεια Ελλάδα;

Η θέση αποτελεί μια μοναδική ευκαιρία για ένα δυναμικό και γεμάτο προοπτικές επόμενο βήμα στην καριέρα σου.

Μην χάσεις την μοναδική αυτή ευκαιρία! Περιμένουμε την αίτηση σου.

Ως Cosmetics Sales Executive θα έχεις τις παρακάτω αρμοδιότητες:
  • Διαχείριση των συνεργαζόμενων φαρμακείων στη Βόρεια Ελλάδα
  • Ανάπτυξη σταθερών και μακροχρόνιων συνεργασιών με τα φαρμακεία της περιοχής ευθύνης
  • Συστηματική επικοινωνία με τους συνεργάτες με στόχο την ανάλυση και την επίτευξη των στόχων πωλήσεων
  • Εντοπισμός ευκαιριών και ανάπτυξη στρατηγικής δράσεων
  • Συνεργασία και εφαρμογή της εμπορικής πολιτικής σε συνεργασία με τον Country Manager
  • Οργάνωση και υλοποίηση συμβουλευτικών event ομορφιάς στους χώρους των συνεργαζόμενων
  • Γόνιμη και διαρκή συνεργασία με τους συναδέλφους και συνεργάτες της εταιρείας

Απαραίτητα Προσόντα

Ο ιδανικός υποψήφιος για τη θέση του Cosmetics Sales Executive θα πρέπει να έχει:
  • 2 χρόνια προϋπηρεσίας σε οργανωμένους χώρους Ομορφιάς/Φαρμακείων
  • Έμφαση στην λεπτομέρεια και προσφορά υψηλού επιπέδου υπηρεσιών στους καταναλωτές
  • Άριστη οργάνωση του χρόνου, πελατοκεντρική αντίληψη και εμπειρία σε διαχείριση απαιτητικών πελατών
  • Άριστες επικοινωνιακές δεξιότητες και δημιουργία μακροχρόνιων συνεργασιών
  • Διάθεση για εξέλιξη, ανάπτυξη και συνεχή εκπαίδευση μέσα σε μια πολυεθνική εταιρεία ηγέτη στον κλάδος της στον κόσμο

Παροχές

Η εταιρεία προσφέρει στον υποψήφιο/α της θέσης Cosmetics Sales Executive,που θα επιλεγεί, τις εξής παροχές:
  • Άριστο μισθολογικό επίπεδο απολαβών
  • Άκρως δυναμικό σύστημα Bonus
  • Ημερήσια αποζημίωση
  • Εταιρικό κινητό και Η/Υ
  • Εταιρικό αυτοκίνητο και κάλυψη εξόδων μετακίνησης
  • Μοντέρνο και δημιουργικό περιβάλλον εργασίας
Σε περίπτωση που πιστεύεις ότι η παραπάνω θέση Cosmetics Sales Executive σου ταιριάζει, τότε περιμένουμε την αίτησή σου! Για περισσότερες πληροφορίες μπορείς να καλέσεις στο 2310414731 και να ζητήσεις τη Χριστίνα Στερκέση. #salesjobs

Παρακαλούμε λάβετε υπόψη ότι για λόγους διαφάνειας και ισότιμης μεταχείρισης, θα αξιολογήσουμε μόνο τις αιτήσεις που υποβάλλονται μέσω του site μας. Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση όλων των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνούμε μόνο με τους υποψηφίους που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση προκειμένου να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη. Όλες οι αιτήσεις θεωρούνται απόλυτα εμπιστευτικές.