Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

19/11/2019

Διευθυντής Εργοστασίου

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΔΡΑΜΑ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Είσαι Διευθυντής Εργοστασίου και θέλεις να εργαστείς σε μια δυναμική και ταχύτατα αναπτυσσόμενη εταιρεία με έντονα εξωστρεφές προφίλ;

Έχεις εργαστεί σε βιομηχανική μονάδα πολλαπλών τμημάτων παραγωγής ως Διευθυντής Εργοστασίου και θεωρείς ότι ήρθε η ώρα να κάνεις το επόμενο επαγγελματικό βήμα;

Η θέση του Διευθυντή Εργοστασίου είναι η ευκαιρία που αναζητούσες. Αν διαθέτεις τα παρακάτω, τότε στείλε την αίτηση σου.

Οι αρμοδιότητες του Διευθυντή Εργοστασίου περιλαμβάνουν:
  • Οργάνωση και προγραμματισμό των επιμέρους τμημάτων παραγωγής σύμφωνα με το πρόγραμμα παραγγελιών
  • Κατάρτιση προτάσεων για τη βελτιστοποίηση της παραγωγικής διαδικασίας
  • Συντονισμός των εργασιών των διευθυντών των επιμέρους τμημάτων παραγωγής
  • Επικοινωνία και συνεργασία με το τμήμα προμηθειών
  • Ανάθεση εργασιών, επίβλεψη και παρακίνηση υπευθύνων βάρδιας
  • Προγραμματισμός και συντήρηση μηχανολογικού εξοπλισμού σε συνεργασία με το Τεχνικό Τμήμα
  • Εβδομαδιαία αναφορά στην Γενική Διεύθυνση
  • Εποπτεία εφαρμογής θεμάτων υγιεινής και ασφάλειας
  • Επίβλεψη εφαρμογής διαδικασιών ISO και OHSAS 18001

Απαραίτητα Προσόντα

Ο κατάλληλος Διευθυντής Εργοστασίου, θα πρέπει να διαθέτει τα εξής προσόντα:
  • Πτυχίο Α.Ε.Ι. Μηχανικού Παραγωγής και Διοίκησης, Μηχανολόγου Μηχανικού, ή άλλης Πολυτεχνικής σχολής
  • Αποδεδειγμένη εμπειρία τουλάχιστον 5 ετών σε αντίστοιχη θέση σε μεγάλη βιομηχανία μονάδων πολλαπλών τμημάτων παραγωγής
  • Προυπηρεσία σε βιομηχανία οικοδομικών υλικών ή μεταλλευτικών ορυκτών, θα εκτιμηθεί
  • Πολύ καλή γνώση Αγγλικών
  • Εμπειρία στην χρήση λογισμικού SAP ERP θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν
  • Άριστη γνώση Η/Υ και MS Office
  • Ισχυρή προσωπικότητα, φιλοδοξίες, οξυδέρκεια, αμεσότητα επίλυσης προβλημάτων καθώς και άριστες διοικητικές/οργανωτικές δεξιότητες

Παροχές

Η εταιρεία στον υποψήφιο που θα εργαστεί ως Διευθυντής Εργοστασίου, προσφέρει:
  • Άριστο πακέτο αποδοχών
  • Επιδότηση ενοικίου
  • Ετήσιο bonus
  • Ιδιωτική Ασφάλεια
  • Κινητό και laptop
  • Συνεχή εκπαίδευση και ενημέρωση
  • Σύγχρονο, δυναμικό και εξωστρεφές περιβάλλον εργασίας

Σε περίπτωση που πιστεύεις ότι η παραπάνω θέση του Διευθυντή Εργοστασίου σου ταιριάζει, τότε περιμένουμε την αίτησή σου! #jobsengineering

Είμαι ο Κωνσταντίνος Παπαδόπουλος και μπορείς να επικοινωνήσεις μαζί μου στο 2310 414731 για περισσότερες πληροφορίες.

Παρακαλούμε λάβετε υπόψη ότι για λόγους διαφάνειας και ισότιμης μεταχείρισης, θα αξιολογήσουμε μόνο τις αιτήσεις που υποβάλλονται μέσω του site μας. Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση όλων των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνούμε μόνο με τους υποψηφίους που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση προκειμένου να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη. Όλες οι αιτήσεις θεωρούνται απόλυτα εμπιστευτικές.