Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

24/5/2022

Front-end & Back-end Developer

Πληροφορική - Προγραμματιστές

Πόλη ΚΕΝΤΡΟ ΑΘΗΝΑΣ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Η Mact Media Group εταιρία που απασχολείτε στον κλάδο του τουρισμού αναζητά άτομο Front-end & Back-end Developer με γνώσεις Wordpress για τη στελέχωση του γραφείου της.

Τα καθήκοντα του/της θα περιλαμβάνουν:
  • Ανάπτυξη Front-end & Back-end για ιστότοπους βασισμένους σε Wordpress
  • Διαχείριση, συντήρηση και ανανέωση ιστοσελίδας/e-shop.
  • Μεταφορά στατικής μακέτας σε λειτουργική ιστοσελίδα
  • Αντιμετώπιση προβλημάτων που αφορούν το Front-end & Back-end
  • Διερεύνηση πρακτικών για την βελτίωση του SEO & βελτιστοποίηση της εμπειρίας του χρήστη.
  • Video Editing , Live Streaming σε Facebook, Youtube και άλλα κανάλια
  • Δημιουργία Newsletter
  • Διαχείριση αιτημάτων υποστήριξης: Eίσαι υπεύθυνος/η για τη διαχείριση των αιτημάτων υποστήριξης πελατών και συνεργατών (άλλα τμήματα) και τη διεκπεραίωσή τους.
  • Έλεγχος Server: Eίσαι υπεύθυνος/η για την παρακολούθηση και έλεγχο των υπηρεσιών φιλοξενίας στους server

Απαραίτητα Προσόντα

  • Άριστη γνώση HTML, CSS και PHP.
  • Άριστη γνώση Wordpress.
  • Άριστη γνώση από δημοφιλή page builder.
  • Άριστη γνώση σε web hosting control panels, όπως Plesk και cPanel
  • Καλή γνώση SEO best practices