Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

05/01/2022

Υπάλληλος τμήματος e-commerce

Digital Marketing - Ecommerce - Design

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Ζητείται υποψήφια για τη στελέχωση του τμήματος e-commerce από εταιρεία ρουχισμού & μαγιό για να αναλάβει την υποστήριξη και την ανάπτυξη του ηλεκτρονικού καταστήματος σε Ελλάδα και εξωτερικό.

Αρμοδιότητες

  • Διαχείριση των προϊόντων και των πληροφοριών τους
  • Ενημέρωση ιστοσελίδας με νέα προϊόντα ή αφαίρεση προϊόντων
  • Κατηγοριοποίηση προϊόντων
  • Εξυπηρέτηση πελατών - Παραγγελιοληψία (τηλεφωνική και online)
  • Διαχείριση και εκτέλεση παραγγελιών
  • Τιμολόγηση
  • Διαχείριση social media και άλλων marketing καναλιών
  • Αποστολή newsletter
  • Συνεργασία με Αποθήκη για διαθεσιμότητα, αποστολές, επιστροφές προϊόντων
  • Συνεργασία με προγραμματιστές για επίλυση θεμάτων του ηλεκτρονικού καταστήματος
  • Προώθηση του eshop σε αγορές του εξωτερικού και καθοδήγηση της εταιρίας για βελτιστοποίηση της online πολιτικής της, βάσει των τρεχόντων εξελίξεων στον χώρο του web

Απαραίτητα Προσόντα

  • Εργασιακή εμπειρία τουλάχιστον 2 ετών ως Διαχειριστής e-shop
  • Άριστη γνώση Η/Υ
  • Γνώση και εξοικείωση με πλατφόρμες ηλεκτρονικού εμπορίου OpenCart , Joomla, wordpress κτλ ή e-shop με custom CMS (Content Management System)
  • Πτυχίο σχετικό με Πληροφορική ή Marketing
  • Γνώση και διαχείριση Social Media (Facebook, Instagram, Pinterest κ.ά.)
  • Γνώση Google Ads / Facebook Ads
  • Γνώση Photoshop
  • Γνώση SEO/SEM θεμάτων
  • Καλή γνώση αγγλικών
  • Διαχείριση χρόνου και οργανωτικές δεξιότητες
  • Ενημερωμένη σε θέματα τάσεων της μόδας
  • Επαγγελματική συμπεριφορά , ομαδικό πνεύμα με οργανωτικές και επικοινωνιακές ικανότητες
  • Ευχάριστη και δυναμική προσωπικότητα με ευελιξία, προθυμία και εχεμύθεια

Παροχές

  • Άριστες συνθήκες εργασίας σε ευχάριστο περιβάλλον
  • Πλήρες ωράριο, πενθήμερο, ασφάλιση ΙΚΑ
  • Ικανοποιητικό πακέτο αποδοχών αναλόγως προσόντων