Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

21/7/2020

IT Manager

Πληροφορική - Προγραμματιστές

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

IT Manager, ζητείται από ΑΕ συστημάτων ασφαλείας, για περιοχή Αθηνών. Ο υποψήφιος θα αναλάβει την ευθύνη των υπολογιστικών συστημάτων της εταιρίας και των πελατών της και θα λειτουργεί σε στενή βάση με την Τεχνική Υπηρεσία και το Κέντρο Επιχειρήσεων και Διαχείρισης Κρίσεων.

Περιγραφή Θέσης:
• Σχεδιασμός, οργάνωση, διαχείριση, έλεγχος, συντήρηση των υπολογιστικών συστημάτων και των δικτύων της εταιρίας και των πελατών της
• Σχεδιασμός και ανάπτυξη πολιτικών και διαδικασιών στον τομέα του
• Διασφάλιση της ασφάλειας του εξοπλισμού και των δεδομένων
• Προγραμματισμός και υποστήριξη σε τομείς όπως, servers, δίκτυα, τηλεφωνία και λογισμικά
• Συντονισμός των αναγκαίων αναβαθμίσεων και αντικαταστάσεων εξοπλισμού
• Ευχέρεια στην επίλυση προβλημάτων Η/Υ
• Παρακολούθηση τεχνολογικών εξελίξεων και κατάθεση προτάσεων για την συνεχή βελτίωση των συστημάτων και των υποδομών, σε σχέση με τους στόχους της εταιρίας
• Project management σε έργα πληροφορικής της εταιρίας
• Εκπαίδευση χρηστών

Απαραίτητα Προσόντα

• Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ πληροφορικής
• Εργασιακή εμπειρία τουλάχιστον 5 ετών σε αντίστοιχη θέση
• Άριστη γνώση των λειτουργικών προγραμμάτων της Microsoft (Windows, Windows Server), ERP Softone, Virtual Machines
• Άριστη γνώση της Αγγλικής Γλώσσας
• Γνώση διαχείρισης και ρύθμισης δικτύων Lan, Wan, Switches, Routers, Firewalls, WiFi networks, Access Points
• Άριστη γνώση διαχείρισης και συντήρησης Servers και γνώση VoIP τηλεφωνικών κέντρων
• Γνώσεις προγραμματισμού SQL, PHP
• Αναλυτική σκέψη με ικανότητα συνδυασμού και σύνθεσης δεδομένων
• Ικανότητα διαχείρισης πολλαπλών projects, time management
• Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις

Παροχές

• Ανταγωνιστικό πακέτο αμοιβής.
• Σύγχρονο περιβάλλον εργασίας.