Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

6/7/2023

Λογιστής - Λογίστρια

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΝΗΣΑΚΙ | ΚΕΡΚΥΡΑ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Ξενοδοχείο 4* στην Κέρκυρα αναζητά για την σαιζόν 2023 υποψήφιο/α για την θέση: Λογιστής - Λογίστρια.

Αρμοδιότητες

  • Εγγραφές παραστατικών, συμφωνίες με τράπεζες. Προετοιμασία, έλεγχος, επεξεργασία και έκδοση μισθοδοσίας
  • Γνώση του ΕΡΓΑΝΗ, προσλήψεις-αποχωρήσεις-αλλαγές ωραρίων και συμβάσεων-πίνακες
  • Υπολογισμός, έκδοση και υποβολή ΑΠΔ και Μηνιαίων Βεβαιώσεων ΦΜΥ κτλ
  • Παρακολούθηση των εξελίξεων της εργατικής και ασφαλιστικής νομοθεσίας, ενημέρωση και εφαρμογή αυτών
  • Επικοινωνία και εξυπηρέτηση εργοδοτών-εργαζομένων σχετικά με θέματα μισθοδοσίας

Απαραίτητα Προσόντα

  • Εμπειρία τουλάχιστον 2 χρόνια σε ανάλογη θέση
  • Πτυχίο ΑΕΙ ή ΤΕΙ Οικονομικής ή Λογιστικής Κατεύθυνσης
  • Άριστη γνώση της εργατικής και της ασφαλιστικής νομοθεσίας
  • Άριστη γνώση προγραμμάτων μισθοδοσίας (η γνώση EPSILON NET, ENTERSOFT ERP θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν)

Παροχές

  • Διαμονή
  • Διατροφή