Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

23/1/2020

Events Planner & Communications Specialist

Marketing - Διαφήμιση - Επικοινωνία

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Μερική απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

H EVENTURE, Event Planning & Education, είναι μία νέα εταιρεία που ειδικεύεται στην πραγματοποίηση και τη διαχείριση συνεδρίων & επιστημονικών εκδηλώσεων, αναλαμβάνοντας κάθε πτυχή τους από τη σύνταξη του χρονοδιαγράμματος έως την επιτυχή ολοκλήρωσή τους.

Η εταιρεία EVENTURE επιθυμεί να διευρύνει την ομάδα της και να προσλάβει Events Planner & Communications Specialist- Part time job (με δυνατότητα η θέση να γίνει full time στο άμεσο μέλλον).

Αρμοδιότητες

  • Συμμετοχή στη δημιουργία και διοργάνωση εκδηλώσεων
  • Επικοινωνία με προμηθευτές και διαχείριση τεχνικών θεμάτων παραγωγής εκδηλώσεων
  • Διαχείριση back office ενεργειών και υποστήριξη των εκδηλώσεων
  • Επικοινωνία και διαχείριση διαφορετικών ομάδων συνεργασίας (συνεργάτες και πελάτες)
  • Αξιοποίηση όλων των μέσων επικοινωνίας για την αποτελεσματικότερη προβολή των εκδηλώσεων

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ / ΤΕΙ / Κολλεγίου σε τομέα Marketing, Επικοινωνίας, Διαφήμισης ή Διοίκησης Επιχειρήσεων
  • Προϋπηρεσία 1-2 έτη σε ανάλογη θέση διοργάνωσης εκδηλώσεων ή συνεδρίων (hospitality management) θα θεωρηθεί extra προσόν
  • Άριστη χρήση MS Office(Word, Excel, PowerPoint)
  • Καλή γνώση και χρήση Social Media
  • Πολύ καλή γνώση ελληνικής και αγγλικής γλώσσας (γραπτός και προφορικός λόγος)
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις (για τους άντρες)

Επιθυμητά Προσόντα

  • Αποτελεσματικότητα, πάθος για αποτέλεσμα
  • Οργανωτικότητα και ευελιξία
  • Ομαδικότητα και επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Ικανότητες οργάνωσης, σχεδιασμού και προγραμματισμού
  • Καινοτομία, πρωτοβουλία και προνοητικότητα
  • Αναπτυγμένες δεξιότητες κοινωνικής δικτύωσης
  • Ικανότητα ανάπτυξης εποικοδομητικών διαπροσωπικών σχέσεων

Παροχές

  • Βασικό πακέτο αποδοχών
  • Άριστο περιβάλλον εργασίας
  • Ευκαιρία σταδιοδρομίας σε μια δυναμική αναπτυσσόμενη επιχείρηση