Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

19/04/2021

JUNIOR DIGITAL MARKETING MANAGER

Marketing - Διαφήμιση - Επικοινωνία

Πόλη ΚΕΝΤΡΟ ΑΘΗΝΑΣ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Μερική απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Είσαι κοινωνικός/ή; Εκτιμάς το καλό marketing και το καλό φαγητό; Πιστεύεις στην δύναμη της ομάδας και στην προσωπική εξέλιξη μέσα από αυτήν;

Αν αναζητάς εργασία που να συνδυάζει όλα τα παραπάνω, έλα κοντά μας!

Είμαστε μια παραδοσιακή αλυσίδα αρτοσκευασμάτων στο κέντρο της Αθήνας, που συνεχώς εξελίσσεται και μεγαλώνει! Αναζητούμε να εντάξουμε στο δυναμικό μας, ένα/μια δυναμικό/ή JUNIOR DIGITAL MARKETING MANAGER που θα ασχοληθεί με την ανάπτυξη, την διαχείριση, την ανάλυση και την συνεχή βελτιστοποίηση της διαδικτυακής παρουσίας της επιχείρησης με σκοπό την ανάδειξη της εταιρικής μας ταυτότητας!

Κύριες αρμοδιότητες:
  • Κατασκευή και Διαχείριση εταιρικής ιστοσελίδας & μέσων κοινωνικής δικτύωσης (Αλληλεπίδραση με ακολούθους, απαντήσεις σε μηνύματα και email κ.τ.λ.)
  • Σχεδιασμός και υλοποίηση προωθητικών ενεργειών: Email marketing, Google Ads & Social Media Ads
  • Δημιουργία και επιμέλεια περιεχομένου (εικαστικό και πολυμεσικό υλικό & πρωτότυπο κείμενο) για internet & offline Marketing
  • Παρακολούθηση της απόδοσης των προωθητικών ενεργειών και κατάρτιση αναφορών με προτάσεις βελτιστοποίησης
  • Έρευνα ανταγωνισμού & των τάσεων της αγοράς

Απαραίτητα Προσόντα

Αναμενόμενα προσόντα:
  • Ανεπτυγμένες επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Ομαδικό πνεύμα
  • Υπευθυνότητα
  • Φαντασία, δημιουργικότητα, θετική στάση και διάθεση για μάθηση και εξέλιξη
  • Αισθητική ικανότητα και προσοχή στην λεπτομέρεια
  • Πολύ καλή γνώση αγγλικών σε γραπτό και προφορικό επίπεδο
  • Ευχέρεια στη χρήση Η/Υ, Internet και MS Office
  • Προηγούμενη ενασχόληση ή/και πιστοποιήσεις στο Digital Marketing

Επιθυμητή Εξοικείωση με:

  • Διαδικασίες βελτιστοποίησης ιστοσελίδων - SEO,
  • Digital & Web Analytics tools
  • Υπηρεσίες φιλοξενίας / κατασκευής ιστοσελίδων
  • Προγράμματα επεξεργασίας φωτογραφιών και video

Παροχές

Η εταιρία μας προσφέρει:
  • 4ωρη πενθήμερη απασχόληση με προοπτικές πλήρους απασχόλησης, αναλόγως προσόντων
  • Σταθερές μηνιαίες αποδοχές (350 € καθαρά)
  • Ασφάλιση, άδειες, δώρα, επιδόματα σύμφωνα με το νόμο
  • Ευέλικτο ωράριο και τόπος εργασίας κατόπιν συνεννόησης

Απαραίτητη προϋπόθεση, η κατοχή ενεργής κάρτας ανεργίας.