Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

11/07/2022

Graphic Web Designer

Design - Photo - Video - Audio - Arts

Πόλη ΚΑΛΟΧΩΡΙ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Στην PoliHome ψάχνουμε τον επόμενο συνεργάτη για τη θέση του Graphic Web Designer. Αν λοιπόν έχεις όρεξη για δουλειά, αγάπη και δημιουργικότητα για το χώρο της γραφιστικής, καθημερινή αναζήτηση νέων τάσεων και ενημερώνεσαι συνεχώς για νέα εργαλεία, τότε σίγουρα θέλουμε να σε γνωρίσουμε!

Ο ιδανικός Graphic Web Designer, θα δημιουργεί μοναδικά εικαστικά που θα προορίζονται τόσο για υλικό προώθησης (Social media - ADS) αλλά και βελτιώσεις/αλλαγές των websites της εταιρείας. Με έμφαση στη λεπτομέρεια και στη δημιουργικότητα, προτείνουμε την καλύτερη σχεδιαστική πρόταση για τα είδη & προϊόντα που προωθούμε.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Online portfolio
  • Άριστη γνώση Adobe Illustrator, Photoshop (Affinity Designer / Photo)
  • Πολύ καλή γνώση Figma / Adobe XD / Sketch  (UI / UX, Prototyping)
  • Γνώσεις CSS / HTML 5
  • Επεξεργασία φωτογραφιών
  • Σύνθεση φωτογραφιών
  • Ομαδικότητα - Πνεύμα συνεργασίας
  • 1-2 χρόνια προϋπηρεσίας

Αρμοδιότητες:

  • Εικαστική υλοποίηση των digital ενεργειών
  • Δημιουργία μηνιαίου καταλόγου προσφορών
  • Προετοιμασία & αποστολή newsletter μέσω πλατφόρμας (Moosend, Mailchimp, Contact Pigeon)
  • Συνεργασία με Project Manager και με την ομάδα των Developers για την ανάπτυξη & βελτιστοποίηση του eshop

Επιθυμητά προσόντα:

  • Βασικές γνώσεις επεξεργασίας video θα ληφθούν σοβαρά υπόψιν

Παροχές

  • Ικανοποιητικές αποδοχές βάσει προσόντων και εμπειρίας
  • Ομαδικό και ευχάριστο περιβάλλον
  • Σταθερό ωράριο