Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

09/04/2021

Βοηθός Λογιστή

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΣΥΝΤΑΓΜΑ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Ζητείται Βοηθός Λογιστή από εταιρεία για να στελεχώσει το οικονομικό της τμήμα με έδρα στο κέντρο της Αθήνας.

Καθήκοντα Θέσης:

  • Καταχώρηση λογιστικών εγγραφών και παντός είδους δαπανών καθώς και αρχειοθέτηση αυτών
  • Συμφωνία αντικαταβολών
  • Συμφωνία τραπεζών
  • Συμφωνία εμπορικού/λογιστικής
  • Έλεγχος των ταμείων του δικτύου καταστημάτων
  • Υποστηρικτικές εργασίες λογιστηρίου
  • Συμφωνία προμηθευτών / Έλεγχος υπολοίπων πελατών

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ Οικονομικών Επιστημών/Λογιστικής κατεύθυνσης
  • Προϋπηρεσία σε περιβάλλον οργανωμένου λογιστηρίου με βιβλία Γ' κατηγορίας
  • Άριστη γνώση Γενικής Λογιστικής και ΕΛΠ
  • Γνώση εργατικής νομοθεσίας
  • Άριστη γνώση Αγγλικής Γλώσσας (προφορική και γραπτή επικοινωνία)
  • Άριστη γνώση χειρισμού Η/Υ (Windows, Office, ERP)
  • Άριστες αριθμητικές και αναλυτικές ικανότητες
  • Ευχέρεια επικοινωνίας, πνεύμα συνεργασίας, προθυμία και όρεξη για δουλειά
  • Συνέπεια, επαγγελματισμό και οργανωτικές δεξιότητες
  • Υπευθυνότητα, εχεμύθεια και ευελιξία
  • Ικανότητα αναγνώρισης προτεραιοτήτων και ανάληψης πρωτοβουλιών
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις
*Όλα τα βιογραφικά σημειώματα θα πρέπει να συνοδεύονται από τη φωτογραφία του/της υποψήφιου/ας.