Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

17/8/2018

Lecturers in Computer Security (Εισηγητές στην Ασφάλεια Πληροφοριακών Συστημάτων)

Εκπαίδευση

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Μερική απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Διδακτορικό (PhD)

To Μητροπολιτικό Κολλέγιο, στο πλαίσιο της στελέχωσης της σχολής πληροφορικής ζητά να προσλάβει: Lecturers in Computer Security (Εισηγητές στο πεδίο της Ασφάλειας Πληροφοριακών Συστημάτων).

Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Τύπος απασχόλησης: Mερική απασχόληση (COMP19GR)

Περιγραφή θέσης
Οι κατάλληλοι υποψήφιοι θα είναι υπεύθυνοι για την οργάνωση και τη διδασκαλία εκπαιδευτικών ενοτήτων του μεταπτυχιακού προγράμματος πληροφορικής, σύμφωνα με τους κανονισμούς του Μητροπολιτικού Κολλεγίου και το σύστημα ποιότητας των συνεργαζόμενων βρετανικών πανεπιστημίων.

Απαραίτητα Προσόντα

- Διδακτορικό τίτλο σπουδών στην πληροφορική ή σε συναφές αντικείμενο
- Δημοσιευμένες εργασίες σε επιστημονικά περιοδικά, βιβλία ή πρακτικά συνεδρίων
- Εξοικείωση με το βρετανικό σύστημα ανώτατης εκπαίδευσης
- Διδακτική και ερευνητική εμπειρία στην τριτοβάθμια εκπαίδευση
- Άριστη γνώση αγγλικών σε γραπτό και προφορικό λόγο
- Άριστη χρήση Η/Υ
- Ομαδικό πνεύμα

Παροχές

- Ικανοποιητικές αποδοχές αναλόγως των προσόντων
- Εργασία σε σύγχρονο εκπαιδευτικό περιβάλλον
- Συνεχή εκπαίδευση και ανάπτυξη του διδακτικού του προσωπικού
- Επαγγελματική και ακαδημαϊκή καταξίωση