Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

20/1/2023

Hostess

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη ΠΑΤΜΟΣ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Το ξενοδοχείο 5* PATMOS AKTIS που βρίσκεται στην Πάτμο αναζητά για την τουριστική περίοδο 2023

Hostess

Κύρια καθήκοντα και αρμοδιότητες:

  • Γνωρίζει και εφαρμόζει τους γενικούς κανονισμούς της εστιατορικής καθώς και αυτούς που ισχύουν στο ξενοδοχείο
  • Διαχείριση κρατήσεων εστιατορίου
  • Διαχείριση τηλεφωνικών κρατήσεων
  • Καλωσόρισμα πελατών στον χώρο του εστιατορίου και της πλαζ
  • Συνοδεία των πελατών στους χώρους του εστιατορίου
  • Ενημέρωση πελατών για το μενού καθώς και για γενικές πληροφορίες του ξενοδοχείου
  • Αποχαιρετά τους πελάτες και διερευνά την ικανοποίησή τους.
  • Συντονισμός με το προσωπικό εστίασης για τις διαθέσιμες επιλογές ως προς τη σύνθεση των τραπεζιών

Απαραίτητα Προσόντα

Απαιτούμενα προσόντα / δεξιότητες:

  • Επαγγελματική εμπειρία σε ξενοδοχεία 4-5 αστέρων ή σε εστιατόρια πολυτελείας
  • Πτυχίο τουριστικής σχολής θα θεωρηθεί πρόσθετο προσόν
  • Απαραίτητη η γνώση αγγλικών, γνώση επιπλέον ξένης γλώσσας θα θεωρηθεί πρόσθετο προσόν
  • Η/Υ: Βασική γνώση MS Οffice
  • Επαγγελματική εμφάνιση και συμπεριφορά
  • Ευγένεια και εξωστρέφεια
  • Ομαδικό πνεύμα
  • Προσαρμοστικότητα, αποδοτικότητα υπό συνθήκες πίεσης

Παροχές

Η εταιρία προσφέρει:
  • Εκπαίδευση
  • Άριστο εργασιακό περιβάλλον
  • Διαμονή και διατροφή
Διαχειριζόμαστε όλες τις αιτήσεις με απόλυτη εμπιστευτικότητα. Αποστολή βιογραφικών & αιτήσεων με πρόσφατη φωτογραφία.