Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

29/06/2023

Υπεύθυνος αποθήκης και αγορών

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

To Ammon Zeus Hotel στην Καλλιθέα Χαλκιδικής είναι ένα ιστορικό πολυτελές 5* ξενοδοχείο. Μετρώντας επτά δεκαετίες φιλοξενίας ξαναγράφουμε τον θρύλο του Άμμωνα Δία.

Αναζητούμε για την καλοκαιρινή σεζόν 2023 :

Τοποθεσία :Καλλιθέα Χαλκιδικής

Απασχόληση: Εποχιακή

Βασικές αρμοδιότητες :

  • Αναφέρεται στον Γενικό Διευθυντή
  • Διασφαλίζει την ορθή λειτουργία και ευταξία των αποθηκευτικών χώρων
  • Ελέγχει καθημερινά τις διακινήσεις προϊόντων και τα κόστη αυτών
  • Φροντίζει το απαιτούμενο stock προϊόντων και την τήρηση διαδικασιών (ISO και FIFO)
  • Αναλαμβάνει την έρευνα προϊόντων και συντάσσει συγκριτικό τιμών
  • Παρακολουθεί τις διακυμάνσεις κόστους
  • Σε συνεργασία με τους επικεφαλής των τμημάτων καταρτίζει την λίστα προϊόντων
  • Ενεργεί την καταχώρηση τιμολογίων –αγορών του ξενοδοχείου
  • Ενεργεί τις κοστολογήσεις καρτών-μπουφέ-αναλωσίμων και καθαριστικών
  • Σε συνεργασία με την Διεύθυνση εκδίδει μηνιαίο έλεγχο απογραφών-αναλώσεων και εξόδων

Απαραίτητα Προσόντα

Απαραίτητα προσόντα / προσωπικά χαρακτηριστικά:

  • Πτυχίο Οικονομικής ή Τουριστικής σχολής
  • Προϋπηρεσία σε 5* ξενοδοχείο τουλάχιστον τρία έτη
  • Άριστη γνώση Αγγλικών
  • Δυνατότητα εργασίας υπό πίεση, ομαδικότητα και προσήλωση στους στόχους που τίθενται από την Διοίκηση

Παροχές

Προσφέρονται:

  • Ανταγωνιστικός μισθός αναλόγως προσόντων
  • Ευχάριστο και υψηλού επιπέδου περιβάλλον εργασίας
  • Δυνατότητες εκπαίδευσης και επαγγελματικής εξέλιξης
  • Διαμονή και τρία γεύματα ημερησίως

Το Ammon Zeus στοχεύει στην εξέλιξη των ανθρώπων του και δημιουργεί ένα θετικό περιβάλλον με κίνητρα. Στόχος μας το υψηλότερο επίπεδο υπηρεσιών.

Παρακαλούμε να αποστείλετε ένα ανανεωμένο βιογραφικό σημείωμα με πρόσφατη φωτογραφία.