Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

17/06/2023

Υπεύθυνος Ποιότητας και Ελέγχου

Διοίκηση Επιχειρήσεων - HR - Στελέχη

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η VENMAN GROUP, ηγέτιδα εταιρία στην παραγωγή ειδών εξοικονόμησης ενέργειας και δεξαμενών θέρμανσης στην Ελλάδα, ζητά να προσλάβει Υπεύθυνο Ελέγχου Ποιότητας.

Αρμοδιότητες;

  • Παρακολούθηση του Συστήματος Διαχείρισης Ποιότητας βάσει του προτύπου ISO 9001:2015 που τηρεί ο Όμιλος
  • Εκτέλεση των μεθόδων ελέγχου ποιότητας Α' Υλών και τελικών προϊόντων
  • Αξιολόγηση αποτελεσμάτων ελέγχου ποιότητας και άμεση απόκριση σε διορθωτικές ενέργειες στην παραγωγή
  • Συντήρηση και ενημέρωση αρχείων πιστοποίησης
  • Συντονισμός εργασιών με σκοπό την έγκαιρη, ποιοτική και αποτελεσματική υλοποίηση του προγράμματος παραγωγής
  • Συμμετοχή στις επιθεωρήσεις από φορείς πιστοποίησης

    Απαραίτητα Προσόντα

    • Πτυχίο ΤΕΙ/ΑΕΙ σε συναφές αντικείμενο
    • Σχετική προϋπηρεσία τουλάχιστον 2 ετών σε Τμήμα Ελέγχου Ποιότητας
    • Γνώση του προτύπου διαχείρισης ποιότητας ISO 9001:2015
    • Θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν εμπειρία σε μεταλλικές κατασκευές - διαμόρφωση μετάλλων
    • Άριστη γνώση της αγγλικής γλώσσας
    • Πολύ καλή γνώση χειρισμού Η/Υ, MS Office
    • Δυνατότητα ανάληψης ευθυνών και επίλυσης προβλημάτων

    Παροχές

    • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
    • Μόνιμη απασχόληση, 8ωρη πενθήμερη εργασία
    • Πλήρη ασφάλιση, επιδόματα, άδειες
    • Πλήρως εξοπλισμένη θέση εργασίας
    • Ιδιωτική ασφάλεια υγείας
    • Επαγγελματική εξέλιξη