Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

18/11/2021

Visual Merchandiser

Πωλήσεις Λιανικής - Merchandising

Πόλη ΠΑΤΡΑ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Κατάστημα ειδών ένδυσης, ανδρικής και γυναικείας στην Πάτρα ζητεί νέο/α για τη θέση του Visual Merchandiser.

Θέση εργασίας μερικής και πλήρους απασχόλησης (Ωράριο καταστημάτων).

Καθήκοντα
  • Γνωρίζει τις τάσεις της μόδας και τον ανταγωνισμό
  • Διασφαλίζει την εμπορική εικόνα του καταστήματός του, σύμφωνα με τους κανόνες της εταιρείας
  • Οργανώνει τις αλλαγές με γρήγορο και οργανωμένο τρόπο
  • Αξιοποιεί τα εμπορικά σημεία του καταστήματος
  • Κάνει ανάλυση πωλήσεων και προτείνει λύσεις για βελτίωση
  • Δημιουργεί εμπορικές προτάσεις που οδηγούν σε αύξηση πωλήσεων
  • Προσαρμόζει τις προωθητικές ενέργειες στο κατάστημα
  • Προτείνει ιδέες σύμφωνα με τις τάσεις της μόδας και το προφίλ των πελατών
  • Να έχει εμπορική οπτική και να την εφαρμόζει πρακτικά στο κατάστημα συνδυάζοντας παράλληλα την αισθητική
  • Να επιτηρεί όλα τα αισθητικά στοιχεία που επηρεάζουν την εικόνα του καταστήματος ( displays,φωτισμός,αξεσουάρ)
  • Να ενημερώνει την ομάδα για τα standards της εταιρίας, τις καινοτομίες, τα trends της σεζόν

Απαραίτητα Προσόντα

  • Έχει προϋπηρεσία σαν Visual Merchandiser
  • Είναι δημιουργικός/ή, έχει φαντασία και πάθος για τη μόδα γνωρίζοντας πάντα τα τελευταία “Trends"
  • Είναι οργανωτικός/ή, επικοινωνιακός/ή και έχει ομαδικό πνεύμα συνεργασίας
  • Έχει ευχάριστη παρουσία και μεταδίδει σωστά και κατανοητά πληροφορίες και οδηγίες στην ομάδα του καταστήματος
  • Αναλαμβάνει πρωτοβουλίες και έχει ισχυρή ικανότητα ανάλυσης.
  • Καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας
  • Καλός χειρισμός Η/Υ ( Ms Office)

Παροχές

  • Προοπτικές εξέλιξης σε έναν δυναμικό όμιλο με υψηλά standards οργάνωσης
  • Δυνατότητες προσωπικής ανάπτυξης και ευκαιρίες επαγγελματικής εξέλιξης
  • Ικανοποιητικό πακέτο αποδοχών (μισθός και Bonus)
  • Σύγχρονο και ευχάριστο περιβάλλον εργασίας