Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

13/8/2021

Chief Accountant / Προϊστάμενος Οικονομικού Τμήματος (κωδ. CA21)

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Η TOR Hotel Group είναι μια οικογενειακή επιχείρηση με μακρά παράδοση στο χώρο της φιλοξενίας, που ξεκινάει από το 1925 με το άνοιγμα του πρώτου πολυτελούς ξενοδοχείου στη Θεσσαλονίκη. Από τότε έως και σήμερα, η οικογένεια Τορνιβούκα συνέχισε τη μακρά παράδοσή της με τη δημιουργία 4 πρωτοποριακών ξενοδοχείων στη Βόρεια Ελλάδα.

Γίνεται μέλος της οικογένειάς μας για ένα συμβόλαιο πλήρους απασχόλησης σε ένα ταχέως αναπτυσσόμενο εργασιακό περιβάλλον στα κεντρικά μας γραφεία ως

Chief Accountant / Προϊστάμενος Οικονομικού Τμήματος (Κωδικός : CA21)

Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη, Ελλάδα

Κύριες αρμοδιότητες:

  • Επίβλεψη λογιστηρίου και διασφάλιση ορθότητας καταχώρησης των λογιστικών πράξεων, τήρησης των διαδικασιών και εύρυθμης λειτουργίας
  • Επίβλεψη του τμήματος μισθοδοσίας
  • Εκπλήρωση φορολογικών υποχρεώσεων σε συνεργασία με τους εξωτερικούς λογιστές
  • Σύνταξη ετήσιου budget και δημιουργία των απαραίτητων μηνιαίων αναφορών προς τη διοίκηση σε αυστηρά χρονικά deadlines (P&L σε σύγκριση με το budget, cash flow)
  • Συνεχής έλεγχος και βελτιστοποίηση της κερδοφορίας των ξενοδοχειακών μονάδων του ομίλου
  • Παρακολούθηση CAPEX σε συνεργασία με τους ιδιοκτήτες των ξενοδοχείων
  • Τήρηση διαδικασιών εσωτερικού ελέγχου
  • Συνεργασία με τους εξωτερικούς λογιστές και τους ορκωτούς ελεγκτές της εταιρείας
  • Διαχείριση cash flow και οργάνωση πληρωμών προς προμηθευτές και δημόσιους φορείς

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο Α.Ε.Ι. Οικονομικής Κατεύθυνσης/Λογιστικής ή/και Μεταπτυχιακό σε Λογιστική ή Ελεγκτική
  • Επαγγελματική ταυτότητα Λογιστή - Φοροτεχνικού Α’ τάξης
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 3-5 ετών σε αντίστοιχη θέση (θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν η εμπειρία στον Ξενοδοχειακό κλάδο)
  • Άριστη γνώση αγγλικής γλώσσας
  • Άριστη χρήση Η/Υ (Microsoft Office – Word, Excel, Outlook) και Λογιστικών προγραμμάτων
  • Άριστη γνώση Ε.Γ.Λ.Σ, Ε.Λ.Π, φορολογικής νομοθεσίας και Φ.Π.Α
  • Δυνατότητα εργασίας υπό πίεση, άριστη διαχείριση χρόνου και προτεραιοτήτων
  • Υπευθυνότητα, προσοχή στη λεπτομέρεια, ικανότητα λήψης πρωτοβουλιών και εμπιστευτικότητα
  • Ευχάριστη, επικοινωνιακή και εύστροφη προσωπικότητα με πνεύμα ομαδικότητας

Παροχές

Προσφέρονται:

  • Ευχάριστο και υψηλού επιπέδου περιβάλλον εργασίας
  • Δυνατότητες εκπαίδευσης και επαγγελματικής εξέλιξης
  • Ανταγωνιστικός και σταθερός μισθός
Στην TOR HOTEL GROUP είμαστε υπερήφανοι γιατί προσφέρουμε άριστο και επαγγελματικό περιβάλλον εργασίας, ίσες ευκαιρίες και περαιτέρω εξέλιξη σε ενθουσιώδεις επαγγελματίες του χώρου.

www.torhotelgroup.gr