Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

22/05/2020

Λογιστής - Λογίστρια (εξειδίκευση στην Μισθοδοσία)

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Ζητείται Λογιστής - Λογίστρια σε συμβουλευτική εταιρεία στην Αθήνα.

Αρμοδιότητες:

  • Προετοιμασία, έλεγχος, επεξεργασία και έκδοση μισθοδοσίας
  • Γνώση του ΕΡΓΑΝΗ, προσλήψεις-αποχωρήσεις-αλλαγές ωραρίων και συμβάσεων-πίνακες
  • υπολογισμός, έκδοση και υποβολή ΑΠΔ και Μηνιαίων Βεβαιώσεων ΦΜΥ κτλ
  • Παρακολούθηση των εξελίξεων της εργατικής και ασφαλιστικής νομοθεσίας, ενημέρωση και εφαρμογή αυτών
  • Επικοινωνία και εξυπηρέτηση εργοδοτών-εργαζομένων σχετικά με θέματα μισθοδοσίας

Απαραίτητα Προσόντα

  • Εμπειρία τουλάχιστον 3-4 χρόνια σε ανάλογη θέση
  • Πτυχίο ΑΕΙ ή ΤΕΙ Οικονομικής ή Λογιστικής Κατεύθυνσης
  • Άριστη γνώση της εργατικής και της ασφαλιστικής νομοθεσίας
  • Άριστη γνώση προγραμμάτων μισθοδοσίας (η γνώση Hyper Μισθοδοσία της EPSILON NET θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν)