Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

24/7/2020

Εσωτερικός/ή Δικηγόρος - Νομικός/ή Σύμβουλος

Νομικά

Πόλη ΚΑΛΑΜΑΡΙΑ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Πιστεύουμε ότι κάθε επαγγελματίας πρέπει να αναπτύσσει την επιχειρηματική του δραστηριότητα χωρίς φραγμούς και εμπόδια. Να έχει την δυνατότητα, ανεπηρέαστος από φορολογικά, λογιστικά και νομικά ζητήματα, να δημιουργήσει μια λειτουργική, επωφελή και με συνεχή εξέλιξη εταιρεία. Να επενδύει τον χρόνο του και να επικεντρώνεται στην λήψη στρατηγικών αποφάσεων που θα αποφέρουν κέρδος και ανάπτυξη. Είμαστε η EPIDOSIS και αποστολή μας είναι η ανάπτυξη της επιχείρησής σας! #EpidosisExpandYourBusiness

Αναζητούμε ένα έμπειρο Εσωτερικό Νομικό Σύμβουλο για να αποτελέσει μέλος της δυναμικής μας ομάδας Νομικής Υποστήριξης.

Δικηγόρος/Νομικός Σύμβουλος (ΚΩΔ: LAW2020)

Κυρίες Αρμοδιότητες
Διεκπεραίωση υποθέσεων για θέματα που άπτονται την Νομική των Εταιρειών
  • Σύσταση εταιρείας
  • Τροποποίηση
  • Λύση εταιρείας
  • Συμβάσεις, Μισθώσεις, Αγοροπωλησίες - Μεταβιβάσεις Εταιρειών
  • Συνεργασία και επικοινωνία με όλα τα τμήματα της εταιρίας και τους εξωτερικούς συνεργάτες για την ολοκλήρωση των αναληφθέντων έργων και υποθέσεων των πελατών της εταιρίας

Απαραίτητα Προσόντα

  • Τουλάχιστον 3-5 έτη προϋπηρεσίας σε νομικές υποθέσεις εταιριών
  • Επθυμητή εμπειρία στις χώρες ενδιαφέροντος (Βουλγαρία, Κύπρο, Πολωνία, Ιταλία)
  • Επιπλέον εξειδίκευση ή Μεταπτυχιακός τίτλος στο Εμπορικό Δίκαιο (προαιρετικό)
  • Προηγούμενη εμπειρία σε εταιρία συμβούλων θα εκτιμηθεί ιδιαίτερα
  • Εξαιρετική γνώση MS Office (Excel, Power Point, Word)
  • Εξαιρετική γνώση αγγλικών (επιπέδου proficiency)
  • Ευχάριστη και ενθουσιώδης προσωπικότητα
  • Ανεπτυγμένες ικανότητες επικοινωνίας και διαμόρφωσης διαπροσωπικών σχέσεων
  • Γνώση χειρισμού συστημάτων CRM

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Συνεχής εκπαίδευση
  • Ευκαιρίες ανάπτυξης σταδιοδρομίας σε ένα δυναμικό και εξαιρετικά επαγγελματικό περιβάλλον εργασίας