Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

12/10/2022

Υπεύθυνος κρατήσεων

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη ΣΙΘΩΝΙΑ | ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Ξενοδοχείο στη Σιθωνία Χαλκιδικής ζητάει άτομο για υπεύθυνο κρατήσεων.

Αρμοδιότητες

  • Ομαλή λειτουργία του τμήματος κρατήσεων
  • Γραπτή και προφορική επικοινωνία με πελάτες και τουριστικά γραφεία για θέματα κρατήσεων
  • Καταχώρηση και έλεγχος κρατήσεων
  • Παρακολούθηση, έλεγχος και καταχώρηση δεδομένων στα διαδικτυακά κανάλια κρατήσεων των ξενοδοχείων
  • Κατανομή δωματίων, τιμολόγηση και έλεγχος λογαριασμών πελατών
  • Επικοινωνία με τους πελάτες και διαχείριση special requests
  • Συντονισμός επικοινωνία με τα υπόλοιπα τμήματα του ξενοδοχείου όπου απαιτείται
  • Ικανότητα ορθής διαχείρισης δωματίων. (allocation management)
  • Προσανατολισμός στην ποιοτική εξυπηρέτηση των πελατών

Απαραίτητα Προσόντα

  • Προϋπηρεσία σε ξενοδοχεία στο τμήμα κρατήσεων 4 και 5 αστέρων
  • Πιστοποιημένη γνώση αγγλικών και μιας επιπλέον γλώσσας

Παροχές

  • Πακέτο αποδοχών αναλόγως προσόντων
  • Άριστο περιβάλλον εργασίας
  • Συνεχής εκπαίδευση
  • Δυνατότητα εξέλιξης